| AnonimTMt a întrebat:

Buna
Sunt noua pe aici dar am o intrebare ce ma framanta de ceva vreme :*
Deci una dintre cele mai bune prietene ale mele se vede cu ex-ul ei au fost un timp impreuna si ea chiar l-a iubit ff mult dar s-au despartit din cauza dinstntei [ea nu e de aici si vine doar in vacante si cand are timp]. S-au vazut acum s'au saruta... el ii spune ca o iubeste si ca vrea sa se impace cu ea dar ea spune ca nu pana la vara cand va veni aici si ca pana atunci ea se va vedea cu altul si el cu cine vrea si de la vara vor fi iar-si impreuna. Din intamplare acel baiat e la acceiasi scoala cu mine si e foarte dragut mai are grija de mine una alta big grin... Si am inceput sa tin la el ca si la un frate si nu vreau sa sufere niciunul dintre ei
Credeti ca prietena mea face asta doar ca sa se razbuna ca nu mai tine la el? sau daca tine de ce nu vrea sa se impace cu el pana la vara?
Astept parerile voastre cat mai multe sper dau si fundita multumesc mult :*

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Prietena ta e o fata practica.I-a dat libertatea necesara sa faca ce vrea el pana la vara.Din moment ce este distanta asa mare intre ei, nu vrea nici ea sa sufere si nici el. Legaturile la distanta aduc mai mult durere si, se pare ca ea stie lucrul asta.Nimic nu se putea hotari acum, in vacanta asta care a durat atat de putin.In schimb,la vara,si ea va sta mai mult,vor avea timp sa se regaseasca si vor hotari impreuna ce se va intampla cu ei. Faptul ca nu i-a spus nu,pe loc,e bine,inseamna ca el inca are locul lui in inima ei.El e liber sa faca ce vrea,ea la fel, ce poate fi mai democrat decat asta? Vor vedea ei, la vara.Si,eu personal, cred ca vor fi iarasi impreuna.Tu, esti o prietena foarte buna cum ai vrea sa nu sufere nici unul si incerci sa-ti explici de ce se intampla toate astea.Indeamna-i pe fiecare la bine si rabdare si toti vor fi multumiti.Cred ca ai inteles.Mult noroc.

5 răspunsuri:
| Castiel a răspuns:

Prietena ta este o idioata:-J daca il iubea asa mult numai ii zicea prostia ca acu e cu altul si la vara iar cu elrolling on the floor si ala e si mai idiot ca pune botu eu ii dadeam un sut in cur imediat ce imi zicea asa o idiotenie!

Răspuns utilizator avertizat
| MuceaFloco a răspuns:

Eu cred ca ai o prietena tampita...care face asta numai sa se razbune.sa-i spui unu baiat.ca acum is cu altu.da la vara is cu tine. ORIBIL! scuze.da ai o prietena care isi cam bate joc de el.

| NoName_8511 a răspuns:

Probabil nu vrea sa sufere...dar solutia nu ar fi aia, ci ar trebui sa vorbeasca in continuare, sa incerce sa se mai intalneasca.Sau poate ca nu tine destul la el!

| razvanantohi a răspuns:

Daca chiar tine la el inseamna ca spune asta doar ca sa se razbune (poate i-a zis ceva sau i-a facut ceva ce nu i-a placut). de ce nu vrea sa se impace cu el pana la vara? Deorece probabil si-a gasit pe altulthinking