| andreeaaa1 a întrebat:

Imi place de un baiat de clasa a6a eu sunt a8a.[E mai mic ca mine cu o luna]A facut doi ani la scoala in Spania. E nou in scoala adica a venit anul acesta.Si imi place cum se comporta adica e asa mai copil ca si mine.Ma baga in seama pe la scoala ne luam in brate. Cel mai dragut a fost acum cateva zile in fata scolii cand am scapat eram singura si el cobora adica venea spre scoala si cica"Aaa uite'o pe gagica mea"si a venit la mine si m'a luat in bratelove struckMa pupa pe obraz...Ieri si astaiz nu a venit la scoala.Nustiu ce sa fac imi place de el dar o colega mi-a zis ca are iubita...si o alta a zis ca nu crede ca ma place. Ceva sfaturi?

8 răspunsuri:
| LaLaLaLoveAlex a răspuns:

Nu mai asculta in gura la toate proastele.Ai vazut tu cu ochii tai ca are iubita? Si de unde stie cealalta ca nu te place? Aaa. o fi invidioasa.thinking Nu te mai lua dupa mine.parerea mea! Dar ai grija ca fara foc nu iese fum. deci e posibil sa aiba iubita si sa ii placa si de tine.dar nu mai pune si tu la suflet daca te ia in brate sau te pupa nu mai fi naiva.ca asa fac baietii.au si eu talentul lorhee hee. Daca tu il placi dai de inteles asta :X Du-te si tu si pupa'l lasa rusinea. vorbeste cu el.mai in gluma mai in serios. Intreaba'l si tu daca are prietena.:X bafta :*

| NoUseForAName a răspuns:

Primul sfat e sa il intrebi daca are prietena sau nu.
Al doilea lucru e sa flirtezi cu el dar daca e asa mic nu stiu cum va raspunde la aceste impulsuri.

Daca vezi ca nu face nimic sau nu ia in seama semnalele tale, pune tu piciorul in prag si spune-i ce simti.
Pupici.

| LadyNaty a răspuns:

Mai dar stii ca el se poate lauda cu tine ca esti mai mare ca el nu? Pentru orice baiat e un motiv de lauda ca e cu o fata mai mare ca el.Sau etc.Motive stupide.Pur si simplu vorbeste cu el.si vezi ce ganduri are.Nu te lua dupa colegele tale, pur si simplu sunt invidioase.Ce crezi ca iti vor binele? Binele til vor parintii tai.Ai grija de tine.Te pup!happy

| Emazio a răspuns:

Asculta ce ti-am zis euwinking, esti din Constanta nu?

| andreeaaa1 explică:

Nu sunt din Constanta

| Tigrita a răspuns:

Poti sa mai intrebi daca are prietena si sa mai incerci sa vorbesti cu el > Poate observi daca te place sau il faci sa te placa.

| AlexEuManu a răspuns:

Da-te la el sa nu ai treaba daca are iubita, ce are daca esti amanta, asta acum e la modaBAFTA!

| AllllleeeexAndraaaa a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa vorbesti cu el.si nu asculta ce iti spun prietenele tale. happy o sa iti dai seama singura daca e ceva mai mult intre voi sau e doar prietenie, dar nu te indeparta de el din cauza "prietenelor" (daca ti-ar fi prietene buna si adevarate, ar trebui sa te ajute sa te combini cu el sau ceva de genu.nu sa te faca sa te indepartezi de el. ) si el daca se lauda cu "gagica" lui (adica tu) eu zic ca e totusi un inceput si e de bine.DAR, incearca sa vorbesti cu el.bafta! :*