| AnneMarie47 a întrebat:

.Imi place de un baiat pe nume Cristi,e cu mine in clasa, in vacanta de paste ma tot suna, vb mult...la scoala sta cu un baiat pe care nu il sufar, dar de la un timp se comporta ff dragut aman2 cu mine, Cristi imi zambeste mult, ma baga mai mult in seama.El este foarte timid la fel ca mn.As vrea sa-i spun ca-l plac dar nu stiu cum.As vrea sa aflu daca ma place.Cine sa faca primul pas? Eu sau El? Daca m-ar placea as vrea sa-l sarut,dar mie teama ca ma va respinge(nu stiu sa sarut)plsss help, dar fara misto, dau fundita plzzzzzzz

4 răspunsuri:
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Te place cu siguranta si el. nu conteaza asa mult cine face primul pas, conteaza sa-l faca cineva. si daca el nu l-a facut pana acum, il poti face tu. nu te va respinge. si crezi ca el stie sa sarute sau asta il intereseaza pe el, daca saruti bine? nu
unul pe buze e de ajuns.

| AnneMarie47 explică (pentru Th3AbSinTh3):

Faza e ca el nu cred ca l-ar face...eu nu stiu cum sa-i spun si unde e locu potrivit, mersi pentru ajutor

| Th3AbSinTh3 a răspuns (pentru AnneMarie47):

Da probabil din timiditate nu va face nimic sau poate nu e sigur ca si tu il placi. nu exista un loc potrivit pentru asta, doar sa nu fie prea multa lume. ai putea sa rogi o prietena sau un prieten sa-i spuna ca iti place de el.
nu te mai gandi la consecinte, e ca si atunci cand iti era teama sa mergi pe bicicleta si iti era teama, dar pana la urma ai facut asta sau altceva...
nu te lasa manipulata de temeri!

| catalin02 a răspuns:

Pai din ce ai zis eu cred ca te place( ma mai insel si eu) dar faza ca e timid il impiedica sa iti spuna crezand ca il vei refuza incearca sa il ajuti sa faca acest pas(daca nu cumva vr sa il faci u ).Iar faza cu sarutul chiar daca nu te vei descurca nu va rade de tine deoarece asa e prima data