| Oana04 a întrebat:

Imi place de un baiat si cred ca si el ma place pe mine. Am mai fost odata cu el impreuna si sfarsitul a fost unul dureros pentru mine si mi-e frica sa nu fie la fel si acum daca am sa fiu cu el sau daca am sa-i spun ca-l plac. Cu putin timp in urma m-am despartit de prietenul meu si i-am spus la baiatul de care imi place ca nu mai sunt cu el si el a inceput sa ma intrebe daca nu vreau sa iesim sau sa ne vedem si chestii din astea. Deseori ma intreaba daca-l iubesc si imi zica ca ma iubeste si intotdeauna cand nu ii raspund la mesaje mai scrie ceva ca sa vorbim. E in clasa cu mine si il vad in fiecare zi. Intotdeauna cand ma uit la el se uita si el la mine si incepe sa zambeasca. Mi-a spus colega de banca ca se uita foarte insistent si parca s-ar uita in gol. De unde pot afla ca el chiar ma place si ca nu o sa mai sufar ca data trecuta? Mi-e cam frica sa ii spun despre sentimentele mele in fata. Funa!

4 răspunsuri:
| Alexandru0007 a răspuns:

O sa suferi iar.nu si-a gasit el alta fraiera si te vrea pe tine

| neutrino a răspuns:

Mereu trebuie sa-ti fie frica sa nu ti-o ia gura pe dinainte. Poti iesi cu el, dar eu nu iti recomand acest lucru. Tu, ca si fata, trebuie sa mai stii un lucru: pentru a te feri de barfe, care mereu vor fi exagerate, trebuie sa te feresti in aceasta viata sa legi relatii sentimentale cu vecinii, colegii de scoala si, pe viitor, colegii de serviciu.

| MiruD a răspuns:

Frica? Omul e dator sa incerce.
Pierzi ceva daca ii zici? Macar afli daca te place sau nu.

| Iσαηα a răspuns:

Nu poti stii daca te va rani din nou sau nu. Intrebarea e: "mai bine te gandesti cum ar fi fost daca ai fi incercat sa fi cu el sau mai bine esti cu el si aflii?"