| Aly64 a întrebat:

Baietii!
Am un coleg [n-o sa-i dau numele ci o sa ii spun X] de care imi place. Asa. Si acu` aprox. doi ani "am fost impreuna" dar nu prea stiam ce-i cu noi. Si acu` o luna, doua, mi-au revenit sentimentele fata de el. Si cand eram impreuna vorbeam zilnic. Dupa ce ne-am despartit am ramas amici. Iar acum, ne salutam si EU ma mai bag in seama cu el pe mess pentru ca el nu da niciun semn. La scoala, in ore, se uita la mine si eu la el. Iar cand il surprind ca se uita la mine, intoarce capul. Iar cateodata ma uit doar cu coada ochiului si il vad ca ma priveste. Chiar imi place de el. Dar nu stiu daca si lui ii place de mine. Am uitat sa spun ca, cateodata, in pauze, se da la o anumita colega (eu nu o suport pe colega aia si el stia asta de cand eram impreuna). O gadila si o necajeste timp de cateva minute iar apoi se duce frumusel in banca lui si se uita la mine. Habar nu am ce sa cred. Stiam ca lui ii placea de colega aia la sfarsitul anului trecut. dar atunci nu se uita la mine in felul asta. Nu stiu ce sa fac. Poate vrea doar sa ma oftice? Voi ce credeti? Funda pentru cele mai bune raspunsuri. Am nevoie de ajutor urgent!

2 răspunsuri:
| Aly64 explică:

E okhappy
multumesc oricum de ajutor big hug
o sa incerc sa il ignor

| cipcy a răspuns:

Daca ar face ceva mai mult decat sa se uite la tine ar fi mai bine, dar din moment ce nici pe mess nu intra in vorba cu tine. sau la telefon, mesaje ceva. atunci nu cred ca vrea mai mult decat ce sunteti acum. Evident ca doreste sa iti atraga atentia sa vezi tu "ce ai pierdut" prin faptul ca v-ati despartit, si astfel o implica pe colega ta. Dar este posibil sa o placa pe ea din moment ce isi petrce timpul gadalind-o pe ea si nu pe tine. Imi pare rau daca te-am demoralizat. Poate ai putea si tu sa ii intorci "favoarea" discutand cu alti baieti cand el se uita la tine. succes!