| raluca112 a întrebat:

Imi place de un baiat si intr-o zi gandindu-ma la el am cumparat un loz cu zodia lui si am castigat 100lei.L-am sunat, i-am zis si i-am mai spus ca fac cinste si nu accept refuz dar a trecut cateva zile si nu a zis nimic.As vrea sa il invit in oras dar nu vreau sa ii spun direct :hai la o cafea. Puteti sa-mi dati idei, cum as putea sa ii spun? Ms

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

I-ai un breloc cu zodia lui,pur si simplu, si spune-i ca i-l datorai.E o atentie delicata si,posibil,sa zambesca si el de cate ori il va privi,e un fel de a crea o legatura draguta intre voi.
Iar invitatiile,lasa sa le faca el,tu inceputul l-ai facut,ca nu a avut urmare nu e vina ta, dar nu poti insista pe tema asta, risti sa pari disperata si nu cred ca-ti doresti asa ceva, desi un "cum a mai ramas cu cafeaua aia" nu vad cu ce ar deranja...
Ti-am dat cateva variante aici, alege tu care e mai potrivita pentru tine.
happy

6 răspunsuri:
| JaneEyer a răspuns:

Dno, serios, nu văd motivul pentru care nu vrei să îi spui direct "hai la o cafea". E doar conversional, îl bagi în seamă sau ceva, vorbiţi puţin şi apoi îi trânteşti scurt un "hai la o cafea" şi e perfect. Dacă te refuză, asta e viaţa, treci peste, deşi nu văd de ce ar refuza.

| MariaRawr a răspuns:

Pai pur si simplu il bagi in seama, vorbiti si la un moment dat il intrebi daca a mai ramas valabila iesirea... Bafta multa! :*

| neutrino a răspuns:

Daca nu doresti sa-i spui direct (oricum nu este recomandat pentru o fata finuta ca tine), atunci renunta. Daca va fi interesat de tine, atunci te va invita el.

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru neutrino):

Cu finetea pierzi trenu'

| Mussette a răspuns:

E posibil ca baiatul sa fie timid sau sa-i fie tema de un refuz. Aminteste-i de castig si ca ai de facut cinste. Daca te refuza, asta e. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate nu-i plac fetele superstitioase, asa cum pare sa fii tu, indiscreta si prea apasatoare!

te-ai intrebat daca nu cumva, dincolo de sentimentele tale, ceea ce simti nu este altceva decat o obsesie pentru acel baiat?

Cat despre treaba cu lozul si zodia, a fost doar o nimereala, asa cum o sa intalnesti un viitor iubit.