| anonim_4396 a întrebat:

imi place de un biat de ceva vreme(cam 2 ani), la inceput nu am vazut sa dea semne ca ma place, dar acum incet incet vrea sa se apropie de mine.Adica imi zambeste, imi face cu ochiul, intra in vb cu mine, se uita la mine insistent cateodata, alteori arunca doar o privire sa vada daca ma uit si eu la el.insa cand ma uit la el ori isi muta privirea, ori se uita la mine in ochi si zambeste (si inceoe sa vorbeasca cu mine) daca suntem apropiati. A facut o faza, ca sa ma faca geloasa, spunandu-i unui prieten de a lui in gura mare(ca sa-l aud) :Spune-i la aia sa ma sune! Acum cateva zile, m-am pensat si el a remarcat imediat si a venit sa ma intrebe laughing. Am inceput sa vorbim din ce in ce mai mult si el incepe sa ma cicaleasca, sa ma faca sa rad, etc.Am incercat de mai multe ori sa ramanem singuri, am reusit, insa nu mi-a spus nimic, m-a intrebat chestii de scoala(la care deja le stia raspunsul pentru ca am mai discutat pe tema). Probabil nu a spus si pentru ca stia k eu imi astept un prieten si putea sosi din moment in moment. DACA MA PUTETI AJUTA VA ROG! sunt confuza si nu stiu ce sa cred, ma place sau nu? dar de ce nu imi spune in fata?(trebuie sa precizez ca este cu 7 ani mai mare ca mine)-eu am 16 :*

1 răspuns:
| BlackAngelOfFire a răspuns:

Wow ce mult ai scris cand am inceput am spus ceva de gen : sai dam drumu rolling on the floor
Asa sa vorbim serios acum Poate i pari doar simpatica si vrea sa fiti ff buni prieteni sau poate te place aveti 16-22 ani deci ar trebui sa aveti tupeu sa va intrebati ai putea sa incepi tu intrebandul chesti mai personale cum ar fi ai avut vreo data o prietena etc si sa vorbiti pana cand il intrebi gen : pe mine ma placi puppy dog eyes cu o fata de acea adorabila laughing si sa vezi ce zice nu trebuie sa iti fie rusine are 22 de ani daca nu faci nici un pas poate chiar te place si v-a crede ca nu il placi si isi va gasi alta prietena! Sper ca te-am ajutat!