| frumoasa44 a întrebat:

Buna imi place la nebunie de un baiat imi place de mult de el si lui i-a placut de mine inainte dar mie mi-a fost prea frica sa-i spun si cand i-am spus a fost prea tarziu lui nu-i mai placea de mine si am ramas doar prieteni dar acum nu mai stiu ce sa fac?

3 răspunsuri:
| serendipity8300 a răspuns:

Pot spune ca povestea voastra a fost oarecum una in contratimp din punct de vedere emotional. L-ai putea intreba cum ar reactiona daca l-ai saruta. Si poti sa-i adresezi intrebarea cand sunteti singuri.

| OtipaOarecare a răspuns:

Trebuia sa ii spui la timp ce simti pentru el daca si el simtea la fel. Daca inca iti mai place de el si sunteti prieteni,incearca sa petreci mai mult timp cu el, sa conversati mai multhappyDaca incepeti sa va intelegeti din ce in ce mai bine, spune-i ce simti de atata timp, dar numai atunci cand stii ca orice ar spune nu te-ar rani, sau din contra poti sa ai rezultate foarte bunehappymult noroc

| danaclara23 a răspuns:

Si eu am fost asa ca tine mi-a placut mult de un baiat si mi-a fost prea mrusine sa ii spun. daca ati ramas prieteni inca e bine.incerca du-te spune-i ca tu inca il mai placi si ai vrea sa formati un cuplu.incearca sa il faci sa se amuze de intrebarea ta adica(daca vrea sa fie impreuna cu tine)cu cat e mai vesel cu atat raspunsul sau va fi unul minunat.bafta!:X :*