| Violettra a întrebat:

Imi place de un baiat din clasa mea mult dar nici nu stiu daca si el simte la fel. Am fost buni prieteni in clasele mai mici dar anul asta nici nu am mai vb. Sta cu mai multe fete din clasa dar cu mine nu. Nu stiu ce sa fac. Se mai uita uneori pe furis la mine dar nu cred ca inseamna ceva. Sunt trista din cauza acestui subiect si am impresia ca o amica de-a mea il place(mie mi-a placut odata de acelasi baiat pe care il placea si ei si ea l.a luat si mi-e frica sa nu il ia din nou). Help!

1 răspuns:
| SkyPilot a răspuns:

Trebuie sa incerci sa te apropii de el. Priveste-l in ochi, zambeste-i, lasa-te surprinsa privindu-l pe furis si cand te vede lasa ochii in pamant, aranjeaza-ti parul cand vorbesti cu el. Daca ati fost buni amici poti gasi niste pretexte sa ii ceri ajutorul. Daca esti mai tupeista, ai putea sa ii ceri sa te conduca acasa.
Sta cu alte fete pentru ca tu probabil astepti o invitatie. Si nu ti-l ia amica, tu esti cea care il pierzi happy