| FortaSteaua2012 a întrebat:

(sunt fata) Acum 2 ani mi-a placut de un baiat si atunci stiam ca si lui ii place de mine. Cu timpul nu mi-a mai placut. Dar am ramas prieteni. Si acum suntem prieteni. Dar acum imi place iar de el. Ce sa i spun?

10 răspunsuri:
| Adredemesconf a răspuns:

Află dacă el te mai place happy

| SerafimHD a răspuns:

Incearca sa ii amintesti de vremurile bune de demult si fii calma permisiva si sai se inteles ca il placi.

| elyfel a răspuns:

Ca te-ai indragostit de el din nou

| lolylolypops a răspuns:

Discuta cu el, afla ce simte si el si apoi spune-i ca-l placi!

| Kosmin19 a răspuns:

Intai afla daca si el te place... si pe urma poti sa-i spui si tu:p. pune o prietena ceva sa il intrebe sau bati tu un apropo...

| SoloPC a răspuns:

Te duci la el daca este singur sau dac anul este singur il tragi de mana si te duci intr-un loc mai retras si ii zici urmatoarele replici.
Uite de ceva vreme am simtit ceva pentru tine si am vrut sa te intreb daca ai vrea sa fim inpreuna.Nu este o problema daca nu imi rapunzi in momentul acesta te mai poti gandi dar te rog frumos da-mi un raspuns!

| tears a răspuns:

Spune-i ca il placi! Priveste cum am facut eu: Iam spus ca il plac fara sa stiu daca el ma place. Pai de fapt mie imi place de el de 5 ani. Oricum crede-ma daca va intelegeti bine nu va fi nimic jenant...

| CristinaPaula a răspuns:

Ca îl placi.

| Borsandi_Ramona_1996 a răspuns:

Te dai la el glumesti cu el si asa osasi dea seama laughing

| allebarbie a răspuns:

Vorbeşte cu el şi găseşte lucruri comune, iar aşa îţi poţi da seama dacă te place sau nu. Dacă comunică cu tine cu siguranţă îi place prezenţa ta, incearcă să-i devi o prietenă foarte apropiată. Dacă asta nu funcţionează ai putea să-l întrebi ce simte pentru tine. Sper ca te-am ajutat!