| GeOrGy2o1o a întrebat:

Imi place mult de tot un baiat si as face orice ca sa fiu cu el si in acelasi timp as face orice pentru el. O prietena stia ca imi place de el si mi-a dat tupeu sa il sarut dar eu tot nu am putut asa ca ma provocat! Am refuzat si atunci ca sa nu imi pierd prietenia cu el, in seara aia el m-a sunat si am vorbit ceva timp si apoi am vorbit prin mesaje si i-am zis toata treaba asta si el a zis ca si el voia sa ma sarute si ca secretul lui era ca ma placea.
A doua zi s-a intamplat din senin. Iar tot restul saptamanii m-a sunat si vorbeam cu orele, dar la scoala era indiferent cu mine. Ma mintit cand mi-a zis ca din cauza lu maiksa isi schimba nr si i-a zis unei prietene comune ca ma mintit doar ca sa nu il mai sun, dar el dupa ce mi-a zis faza cu nr tot ma mai sunat cam 2 zile cu nr ascuns.
Acum nu stiu ce sa mai cred si nu stiu ce sa mai fac. voi ce spuneti?

Răspuns Câştigător
| Jony123 a răspuns:

Cele 2 raspunsuri dinaintea mea nu sunt bune, iti zic eu ce e, baiatul cred ca a fost unpic certat de maicasa ca vb prea mult la tel si ca sa nu se faca de cacaoa in fata ta a zis o minciunica, si la scoala ca e indiferet-lui ii este rusine de colegi si prieteni ca sa recunoaca ca te place si ca este cu tine, daca lolly zice ca fetele sunt mai mature decat baietii ai fi inteles si tu si ea treaba asta si nu mai era intrebarea asta aici, acum cei drept nu vreau sa zic ca fetele sunt proaste dar nici baietii, asa-i ca sunt si unii baietii tanpiti si copilarosi dar sunt si fete la fel ca si baietii, sunt exemple si exemple, majoritatea baietiilor mai mari de 15 ani urmaresc cv (sex si populariate) fetele uramresc altceva (dragoste sau populariatea unui baiat care sa fie iubitul lor), fetele care urmaresc acesti baietii populari sunt si ele proaste si imature la randul lor pentru ca un baiat popular sau "smecher" cu iii spune voi normal ca va fi un baiat neserios si infidel, fetele astea nu stiu sa aleaga baietii, fetel daca vor sa aiba un baiat care sa le iubeasca, sa le inteleaga si sa le fie fideli trebuie sa aleaga baietii mai putin ppulari si smecherii pentru ca acolo e ascunsa comoara care o cauta el.
Sper ca te-a ajutat cu filozofia mea, Funda? Plzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
PS:sunt baiat, varsta pe care o am contrazice deplin ce zice lolly, dar eu ma pot numi o exceptie rar intalnite, nu vreau sa ma laud dar asta sunt!

4 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Sa-ti spuna adevarul, asta sa-i spui pentru ca nu iti place sa fii mintita.Desii draga, baietii se maturizeaza foarte greu si mult mai tarziu decat fetele de ex o fata la 13 ani, gandeste cat de cat depinde si de caracter.una cu picioarele pe pamant la 13 ani gandeste, dar un baiat 17+... este o diferenta. asa ca o sa te mai intalnesti cu maturitatea la baieti, cauta unul cu cativa ani mai mare daca vrei o relatie serioasa, daca vrei o joak.ia-ti unul de varsta ta, pentru el va fi o joaca pentru ca nu gandeste la fel de matur precum cred ca te astepti tu. te va face sa suferi, pentru ca nu stie cum sa se comporte cu tine. vorbe vorbe o sa imi dai intr-o zi dreptate nu o mai lalai.

| dreamgirl16 a răspuns:

Nu vreau sa te superi pe mine, dar din cate obs la tine nu ai mai mult de 13 ani,eu nu te condamn ca iti place un baiat,dar vezi si tu cate complicatii apar la varsta asta, nu iti interzice nimeni sa visezi! Sa legi prietenii sa ai primul sarut, e cv normal! Dar niciodata sa nu ai speranta la varsta de 13-14 ani de o relatie serioasa cu unu de 15 ani de ex pentru ca baietii la varsta asta sunt imaturi si viseaza numai sex,iar tu pui sentimente si vei ajunge sa fii dezamagita,iti spun asta din propria experientsa, si mie imi place sa ma plimb pe coridor [sau cel putin imi placea]si sa stiu ca at cand ies ma asteapta un baiat dragut cu car sa flirtez, acum sunt serioasa ca am si eu aproape 16 ani si am o relatie serioasa de un an si 4 luni:*Deci nu te stresa,relatii de prietenie poti avea,dar nu incredere, fidelitate sau bla bla bla, si incearca sa cunosti persoana inainte.si in legatura cu baiatu asta,e clar ca e imatur si nu a vrut sa te raneasca stiind ca il placi,dcar este probabila si ideea sa ii placa de tine,dar mai bine nu te afunda prea tare in relatia cu el, ori-de-care ar fi, te pup:*

| GeOrGy2o1o explică:

Apropo complicatiile apar in orice relatie indiferent de varstaphbbbbt

| andreea171998 a răspuns:

Sper ca nu te superi, dar eu cred ca acest baiat isi cam bate joc de tine.Eu zic sa il lasi in pace si sa gasesti un baiat mai la locul lui. Pupici!