| doll a întrebat:

imi place mult de un baiat, si am mereu posibilitatea sa fac ce as vrea cu el, chiar si azi am petrecut timpul impruena la el, dar are prietena si stiu ca nu e bine ce fac, ca ma bag, dar nu mai stiu ce sa fac... spuneti-mi cum sa incerc sa fiu impruena cu el. ce sa-i zic? miine vreau sa incerc ceva sa-i zic referitor la asta, dar...pls ajutati-ma

10 răspunsuri:
| Dizzydizz a răspuns:

Daca el te place atunci poarta o discutie serioasa cu el.
Daca nu iti da semn ca te simpatizeaza atunci uital. e mai bine

| alone a răspuns:

Spune-i pur si simplu ca-l placi si ca vrei sa fii cu el

| bOse a răspuns:

Opreste-te

| DenisaMetal a răspuns:

Hei, eu zic sa nu ii spui ca il placi ca nu este bine de loc crede-ma cand afla ca il placi se schimba...Asa am patit si eu saptamana trecuta si aflat ca il plac si era vorba de combinati si el mi-a zis intr-adevar ma place foste mult, dar mai vrea sa stam la stadiu de prietenie care suntem ...si a doua zi adica ieri si-a facut aparitia cu prietena lui. Si noi mereu petrecem mult timp impreuna chiar si niste clipe de ne scris.Ai grija sa nu te dezamagesti bafta iti tin pumni.:*

| RoxannaST a răspuns:

Pai daca are prietena si o inseala, inseamna ca nu-i pasa de ea. Poate daca-i spui ce simti pentru el e dispus sa-si lase prietena actuala pentru tine. Deci, desi nu e bine, spune-i ce simti pentru el, spune-i ca-ti place si ca ai vrea sa fie ceva intre voi. dar nu fii prea stresanta. Poate simte si el la fel dar, in cazul in care te refuza sau pur si simplu nu-i placi, ii zici ca. ok, nu-i nimic, dar rupem legatura, ca nu vreau sa fiu rezerva, sa te joci tu cu mine cand ai chef. Ai avut de ales: eu sau ea. Ai ales. Punct. big grin
Incearca, nu ai nimic de pierdut! :*

| maria ;x a răspuns:

Tie ti-ar conveni sa fie cu tine si sa te insele cu alta? nu prea cred. daca ar fi sa se desparta de prietena lui si sa iti zica tie sa fi. ti impreuna ar merge... dar sa ii zici tu...no talking
Succes!

| Karamel a răspuns:

Te-ai gandit ca daca renunta la prietena lui pentru tine, ar putea face si asa cu tine?winking ia gandeste-te se merita?

| stefytm a răspuns:

Incearca mai degraba sa-i zici ca iti place de el si vezi cum va reactiona!

| ihaterain a răspuns:

Baietii se sperie daca le dezvalui sentimentele asa ca NU ii spune ca il placi in fata asa de repede
incearca sa ii devii o foarte buna pritena si cu timpul va dorii sa fiti mai mult
si o relatie nu dureaza la nesfarsit pana la urma se va despartii de tipa aia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti place ideea de a fi roata de rezerva? Fata la care vine plangand atunci cand l-a ranit actuala? Si cel mai important...suporti ideea ca dupa ce pleaca de la tine, tot in bratele ei ajunge si tot ei ii spune cel mai cald"te iubesc"? Daca nu, mai gandeste-te.