| alex1343 a întrebat:

imi place o fata de mai bine de doi ani.Am incercat sa ii cer prietenia dar m-am temut de asta. O data mi-a facut o "farsa" si m-a intrebat daca vrem sa fim prieteni.Eu desigur am spus da, dar dupa ea am plecat grabita acasa.Cand ajung acasa aflu de la sora mea care se intelegea bine cu ea ca totul a fost doar o gluma ca sa isi bata joc de mine.Eu am fost inainte timp de 2 ani cu prietena ei si in acelasi timp vecina ei. Dar de cand a inceput sa imi tot faca teste de gelozie eu i-am dat papucii.Acum fata pe care o iubesc de mai bine de 2 ani a inceput sa ma critice ca ascult rock si ca sunt genul mai timid. Ea da semne ca ma place dar trece o zi si devine mai rece si distanta.In ultima vreme a inceput sa ma salute si sa vorbeasca cu mine pana acum ma jignea si se comporta urat.Acum nu stiu ce sa mai fac.Ma ajuta cineva?

Răspuns Câştigător
| Comatose a răspuns:

Buna, daca fata care zici ca te critica ca asculti rock si ca esti genul mai timid inseamna ca vrea sa gaseasca nod in papura sa iti dea papuci. mi s-a intamplat si mie a fost o perioada dureroasa dar a trecut, in fine daca te jignea si se comporta urat inseamna ca nu dadea 2 bani pe u, acum cine stie ce a vazut la u si a inceput sa te salute si mai bine zis sati cada la picioare, sfatul meu arata-i comportamentul pe care il avea ea inainte fata de u adica fi cum era ea.si vezi ce va regreta, SUCCES!

4 răspunsuri:
| Revelation a răspuns:

Ripperstefan
Este greu sa iti dai seama ce gandeste o persoana... nu numai o fata. Lumea este o usa inchisa, ce alegi, sa bati la usa sau o spargi cu ranga?hee hee pe bune acum.

| ripperstefan a răspuns:

Pai frate e greu sa-ti dai seama ce gandeste o fata dar daca inerci sa vorbesti si sa te bagi in seama poate reeusesti si invit-o inoras afla cei place si daca asculti rock sper sa asculti in continuare fii cool frate

| Coraliá_4323 a răspuns:

Lupul isi schimba parul, dar naravul ba.

Ok, am inteles ca o iubesti, dar cum poti accepta sa isi bata joc cineva de tine? Acum se poarta frumos, poate regreta. Te mai si jignea? Si spuneai c-o iubesti?straight face

Scuze daca te-am luat cam dur, dar astfel de fete ar trebui sa dispara si ele tot se inmultesc. Isi bat joc pentru ca sunt atat de imature incat sa isi exprime sentimenteleoh go on

Asta e parerea mea, poate ma insel. :*

Take it easy.

| alex1343 explică:

@Remember merci de sfat restul aveti votwinking