| DexterM14 a întrebat:

Imi place de o fata dar nu este din aceeasi clasa cu mine.Eu o tot privesc in pauze in ochi, la fel si ea. Oare ma place? Ce sa fac, sunt cam timid

Răspuns Câştigător
| unnimeni a răspuns:

Intra in vorba cu ea si intreab-o diverse lucruri legate de scoala, de o anumita sala de cursuri, de un anumit profesor.
Daca va fi deschisa la dialog si nu te va refuza nepoliticos, sunt sanse bune sa iasa ceva.
Lasa timiditatea ca nu o sa ai de castigat in viata cu ea.
Bafta!

3 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Din pricina timidităţii se vor pierde cele mai frumoase momente.
Ştiu că nu ţi-ar place să ţi-o fure altul de sub nas...
Aşa că trebuie să faci ceva rapid!
Invit-o undeva, la un suc.
Cunoaşte-o mai bine.
Şi apoi vezi dacă ea este, într-adevăr fata potrivită pentru sufletul tău.
Ştii şi tu că aparenţele înşeală.
Dar totuşi încearcă şi vezi dacă ţi se potriveşte.
Baftă!:d

| LadyM_7443 a răspuns:

Uite, eu sunt fata. Si cand imi place un baiat, nu-i pot spune "Vrei sa fii cu mine?" Nu pot. Pentru ca el este cel care trebuie sa faca asta.
Cateodata chiar ma gandesc "Ce bine o fi sa fii baiat si sa-ti placa o fata! Este atat de simplu!" Nu trebuie decat sa faci primul pas. Asa, fiind fata, e mai complicat. Trebuie sa sper ca el sa ma observe si sa ma placa... si sa faca primul pas.
Asa ca da-o naibii de timiditate. Tu esti baiatul, nu fata!

| Grace a răspuns:

Da cum te cheama`intreb si eu dar sa trecem la subiect (si eu is fata deci stiu raspunsul) mai intai ar trebui sa cunosti identitatea fetei daca nu o sti apoi dupa ce va stiti unul de altul incearca sa va imprieteniti-asa va iesi ceva Baftawinking