| Elfi a întrebat:

Hei...Am o uriasa problema. Vara trecuta am facut pariu cu cineva ca o prietena de-a mea nu o sa fie pana in Septembrie (2014) cu baiatul de care ii place (pe care il cunosc si eu si suntem foarte buni prieteni). Acum a inceput sa imi placa si mie de acel baiat. Si nu tiu ce sa fac daca si el simte la fel si ma intreaba daca vrem sa fim impreuna. Eu I-asi zice da, pentru ca stiu ca pe fata respective nu o lasa maica-sa sa aiba iubit, dar o sa se supere rau pe mine ( cred?). daca zi nu mi-e sa nu stric prietenia cu el. Ma ajutat si ma sfatuit de multe ori, chiar si dupa ce am suferit dupa un alt baiat.
In concluzie: Ce sa fac?
Va rog ajutati-ma, nu vreau sa stric prietenia cu niciunu (stiu ca daca voi I impreuna cu baiatul ala si ne v-om desparti, v-om ramane prieteni, fiindca asa s-a intamplat cu toate fostele lui iubite), dau funda.
Va salute Elfi. :*

2 răspunsuri:
| ILoveTacos a răspuns:

Pai depinde ce e mai important pentru tine,prietenia cu acel baiat sau cu prietena ta.

Nu prea poti sa alegi,sigur,chiar daca nu iti va spune direct,cel pe care nu il alegi se va supara si relatia dintre voi nu va mai fi la fel, deci gandeste-te bine.

Pe de o parte, faci rost de un prieten cu care o sa fi ceva vreme, dar s-ar putea sa pierzi o prietenie ce ar fi durat o viata.

Pe de alta parte, ai o relatie frumoasa cu un baiat si iti largesti sfera experientelor de acest gen.

Fa o decizie inteleapta si gandeste-te bine happy

| karinutagalea a răspuns:

Daca sunteti prietene adevarate o sa-i spui NU acelui baiat.