| Brioşicazburătoare a întrebat:

Buna
Imi place un baiat.Problema e ca locuieste in alta tara.Verisoara lui mi-a facut cunostinta cu el acum 2 ani.Am stat o zi toti.In acel moment nu am simtit nimic, dar a doua zi mi-am dat seama ca ma indragostisem de el.Vine in tara doar in vacante pentru a le petrece cu verisoara lui(prietena mea) si nu pot sa nu ma gandesc la el..si ma intristez cand ma gandesc ca il pot vedea doar in vacante, cand vine in tara as vrea sa ma dau intr-un fel la el sa ne imprietenim mai bine, dar pana atunci...cum as putea sa il uit? ma gandesc mereu la el si ma intristez dar mai ales in ziua in care a plecat am fost devastata, nici nu apucasem sa ii zic la revedere!sad
E cam complicat ce am zis acum.dar ce as putea face?

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Prin interventia verisoarei lui, tu poti tine legatura cu el[daca si el vrea]prin mess, facebook, telefon, nu trebuie decat sa vorbesti cu prietena ta

| ankappa a răspuns:

Nu stiu ce sfat ti-as putea da tie, dar eu una daca as fi in locul tau i-asi zice prietenei mele, iar ea care ma cunoaste cel mai bine m-ar putea ajuta.
Mai ales ca fiind verisoara lui. Asa as putea ajunge mai usor la el.

| Ovydiw a răspuns:

Asa e la inceput, dupa maxim o saptamana nu o sa iti pese. o sa vezi.

| SmilePleaseXoXo a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi dilema. Ideea e ca tot asa avem prietenii comuni dar eu cu el ne stim de mici. Si de atunci il plac! Si toti ani astia ma gandesc la el. Ideea e ca nu poti uita de el decat daca la scoala nu iti faci un iubit. Asa uiti de el. Da e mai greu decat suna! Sper ca am ajutat!

| Irimia_Irina_1992 a răspuns:

Spune-i ce simti.

| qBecu a răspuns:

Daca tu il iubesti spune-i in fata. happy Sper ca am ajutat!