| Lollipop_7880 a întrebat:

Deci... De obicei in vacante merg la bunici [ei stau intr-un oras apropiat] si ies cu o verisoara afara. Insa vara asta a fost ceva mai special... M`am intalnit cu un baiat si mi-a placut foarte mult de el:X E super de treaba si ne intelegem perfect. I'am luat ID'ul cand am plecat si am mai vorbit de cateva ori cu el. Vreo 3 luni nu am mai auzit nimic de el, dar a vorbit cu o prietena de`a mea pe mess. Au facut cunostinta sh de atunci vorbeau cam in fiecare seara. El se dadea la ea, iar ea imi spunea ca ar trebui sa uit de el pentru ca se da la toate fetele. Intr`o zi ea a adus vorba de mine, iar el mi-a spus a doua zi ca m`a confundat pentru ca avem acelasi nume, si el credea ca vorbeste cu mine. M`ia mai spus ca sunt draguta sh de treaba dar ca nu se prea intelege cu varamea. [mentionez ca e cu 3 ani mai mare decat mine]. In vacanta dintre semestre ma duc iar acolo dar nu stiu ce sa fac. Voi ce spuneti, oare ii place de mine? Si cum as putea sa ma vad cu el si cu verisoara mea fara sa se supere nici unul?

8 răspunsuri:
| pisoias a răspuns:

Baiatului ii place sa "zboare din fata-n fata". Ia totul ca pe o gluma.Parerea mea e ca la fel ar trebui sa faci si tu.Noroc.

| Georgiana05 a răspuns:

Nu mi se pare credula faza cu acel "confundat", mi se pare penala scuza, doar nu aveti aman2 pozele la fel, numele chiar la fel, si mai ales, tu cu el ati avut parte de o intalnire, ceva-n genul, cum putea sa vorbeasca despre astea cu prietena ta? oh go on
Cel mai bine o lasi balta, caci tu esti doar o aventura de vara, si nu cred ca ti-ar placea sa ramai asa.

| Debb a răspuns:

Cred ca te place desi faza cu "confundatul" a fost o minciunica. TOTI BAIETII SE DAU LA FETE. Asa a fost un simplu pretext. Daca te place nu inseamna ca nu mai are voie sa vb cu alta fata.

Ai putea iesi cu aman2. Sunt sigura ca verisoara ta ar intelege daca ii spui inainte iar pe el poti sa il intrebi daca e de acord(baietii sunt mai inganfati decat fetele).

| ღSupradozaDeViseღ a răspuns:

! ATENTIE! nu ii lasa sa se vada...intelnestete doar cu el... ce? trebuie sa vina si verisoara ta neaparat? doar sa fiti u si cu el nu si verisoara ta nu? voi 2 va :X.verisoara ta nu ar ce cauta intre voi. iubestel pana mai poti.:X

| Engel a răspuns:

Sincer...nu cred ca te place sau ca te-a placut...probabil a fost un simplu flirt

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca minte si tu esti gasca si il crezi.mai mult.chiar vrei sa-l crezi, deci iti place sa fii mintita.pai nu esti singura.

| Melo a răspuns:

Scuze! La o intrebare de astea iti poti foarte bine sa iti raspunzi singura! Parerea mea e ca tot ce vrea baiatul ala de la fete o vorba mare de la un om mare "The Bad"! cauta mai bine un baiat cu intentii serioase! Care ai sa vezi ca o sa iti placa mult mai mult de el decat de acest individ!

| ingerasha_9743 a răspuns:

Pai daca ti-a zis prietena ta ca se da la toate fetele ce mai astepti, mai bine o superi pe vara ta din cauza lui? Baieti ca el sunt o mie, ori cum nu va vedeti ca lumea numa in vacanta, parerea mea e urmatoare:asculta eu am avut relatie tot asa in vacanta de vara si tot in sat am stat ca imi placea de el foarte mult, si tineam la el si el cand nu eram acolo se dadea la fete si din astea.Sti cum ii la sat totul se aude ce faci.Eu zic ca mai bine sunteti prieteni numa si asa nu se supara nici el nici ea si eu zic ca asa e cel mai bine. Funda?