| cristinutza07 a întrebat:

Buna, imi poate spune cineva daca isi face efectul canesten gyn uno, din prima? Doar de la primul ovul? Sau se continua cu 3 ovule? Multumesc

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

De regula sunt necesare 2-3 reprize de tratament complet, cu toate cele 3 ovule Canesten-Gyn uno, fiind recomandat sa fie folosit in combinatie concomitenta a unguentului Clotrimazol1%. Multa sanatate!

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-si face efectul doar dintr-o pastila, trebuie facut tratamentul complet si riguros, uenori necesitand mai multe repetitii, deoarece candida este foarte parsiva si nu se vindeca dupa 1 ingura transa.
Ideal este sa faca si partnerul de sex tratament cu canesten unguent, macar 7 zile, ca sa nu te recontamineze cu candida.
Sexul este interzis pana analiza iese negativa.