| Antoniiiia a întrebat:

Heei TPU! Am facut un tratament cu canesten gyn ovule timp de 3 zile si apoi la 2 zile de la terminarea tratamrntului au inceput niste scurgeri rozalii apoi s au transformat in rosu, e a3a sau a4a zi de cand le am.Pe langa asta am si o senzatie de usturime si cateodata mancarimi.M-ai sunt 10 zile pana sa imi vina ciclu.Ce credeti ca ar putea fi? credeti ca e o infectie? sau o reactie la medicament? Aa si apropo in prima zi cand au inceput scurgerile s-a eliminat ultimul ovul de canesten odata ci scurgerea aceasta.Va rog daca se poate sa imi raspunda cineva care chiar se pricepe sau a mai patit.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Ca să nu se elimine ovulul, se aplica seara înainte de a te întinde în pat pentru somn. Contactează medicul pe care ți le-a prescris și spune-i tot, doar el te poate sfătui in acest sens.
Sănătate!

| Antoniiiia explică (pentru MihaelaDart):

Tocmai ziceam despre cineva care chiar stie...nu am cerut indicatii despre cum si cand se administreaza ovulul cred ca daca favi un tratament sti dinainte cum trebuie facut..si nu stiu cine ti a zis ca o parte din ovul nu trebuie sa curga, asta e normal

| MihaelaDart a răspuns (pentru Antoniiiia):

Și eu am luat ovule date de medic și acesta m-a sfătuit așa. Asta dacă ți se pare "normal" pentru tine înseamnă că e ok, te simți confortabil, in schimb mie nu-mi place mai ales sa fiu undeva în oraș ori la munca și să simt că îmi curge. Seara e cel mai indicat.

| Antoniiiia explică (pentru MihaelaDart):

Nu stiu cebai inteles da nu vad unde am intrebat cum se pume ovulul si ca mi l am pus seara sau dimineata dau la pranz? unde am zis ca nu mi l as fi pus seara? ca eu nu vad

| Antoniiiia explică (pentru MihaelaDart):

In intrebarea mea nu ers vorba deloc despre asta...

| MihaelaDart a răspuns (pentru Antoniiiia):

Eu te-am sfătuit nimic mai mult. Și atât cum se pune cât și de a consulta un medic. Daca vrei sa le iei ca atare, bine, dacă nu, e problema ta. TPU nu-ți rezolva problemele de sănătate!