| georgiana847477483926363 a întrebat:

Buna!
Imi puteți spune cum sta treaba cu anticoncepționalele? Ce anticoncepționale recomandati pentru a nu ramane insarcinata, cum se iau și prețul cu aproximare? Din start este exclus sa ma duc la un doctor ginecolog deci nu-mi spuneți asta.
Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai cel mai recomandat este sa mergi la medic si sa faci analize, pentru ca se iau doar dupa recomandarea medicului specialist. In urma unui consult se face si o analiza hormonala, pentru ca trebuie luate exact cele adecvate pentu tine, pentru ca fiecare persoana este diferita.

Poti sa iei si asa, dar cu riscul propriu.

1 răspuns:
| vasile2222 a răspuns:

Daca nu te duci la medic, 1. apuca-te de citit de pe internet. Care sunt cele mai folosite, prospecte etc.
2. intreaba in farmacie.