| Carminamarcu a întrebat:

imi spune cineva, va rog, daca se ramane insarcinata daca baiatul nu ejaculeaza in tine? Si imi puteti recomanda niste anticonceptionale care sa nu ma ingras de la ele sau chestii de genu? mersii :d

3 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Cu parere de rau, nu suntem medici pentru ati recomanda anticonceptionalele. Ele se dau numai cu prescriptie medicala si in urma unor analize hormonale ca sa stabileasca medicul ginecolog ce contraceptiv este potrivit tie. Anticonceptionalele nu ingrasa, totul depinde de tine, cat mananci!
Daca a ejaculat pe tine, nu si in interiorul vaginului, nu are cum sa se prinda o sarcina. Data viitoare folositi prezervative, sunt mai eficiente decat a va juca de-a mama si de-a tata.

Daca vei lua contraceptive dupa capul tau si dupa "prescriptiile" prietenelor, iti vei face mai mult rau. Nici nu stii ce fel de reactii adverse au pentru corpul tau. Intreaba medicul de familie pentru ati recomanda un medic ginecolog.

Bafta!

P.S. Daca ai vreo suspiciune in privinta asta, fa un test de sarcina dupa 2-3 saptamani de la "accident".

| Glamglamorous a răspuns:

Nu poti fi sigura, este posibil sa ramai insarcinata si daca nu ejaculeaza in tine...iar anticonceptionalele nu te ingrasa, poti folosi de orice fel, intreaba la farmaciewinking sper ca am fost de ajutor. Funditaa?