| andreea11081993 a întrebat:

.in 29 august mi-a venit ciclu ma tinut pana in 4 septembrie...in 5 am facut sex si nu m-am protejat...ce sanse sunt sa raman insarcinata

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Deoarece sexul a fost intretinut in a 6-a zi a ciclului menstrual chiar si in cazul in care ar fi ajuns sperma in vaginul tau probabilitatea de a se forma o sarcina este de maxim 3-5%. In cazul in care nu a ejaculat in vagin si ciclul menstrual este mai lung de 23-24 de zile formarea unei sarcini devine aproape IMPOSIBILA fiindca sansele sunt extrem de mici de maxim 1-3%. Multa sanatate!

| Anonima130699 a răspuns:

Sansele sunt aceleasi care ar fi si daca nu iti venea in perioada 29aug-4sept nu depinde de perioada si ar i sanse destul de mari. Dupa 2 saptamani ai putea lua un test de sarcina care nu costa mai mult de 10-15 lei.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Anonima130699):

Raspunsul tau este complet gresit. Indiferent de varsta ta ar fi indicat sa lecturezi articole in care este tratat si descris mecanismul exact si corect al procreerii. http://www.sfatulmamicilor.ro/......a-342.html sau http://www.seximus.ro/articole/calcul_perioada_fertila.php Te asigur ca ai ce invata pentru ca in viitor sa nu mai debitezi si alte ineptii. Spor la lecturare!

| andreea11081993 explică:

A ejaculat in vagin...☺

| andreea11081993 explică:

A ejaculat in vagin