| Catallinaisaac a întrebat:

Salut! Din Septembrie pana in Februarie am avut un ciclu de 27 de zile, in ultima luna au trecut 31 spre 32 de zile și încă nu mi-a venit menstruația
Am avut contact sexual dar a fost protejat, sunt șanse sa fiu însărcinată?

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Numai medicul ginecolog iti poate spune, mergi la dumnealui si fa analize

| Violleta2022 a răspuns:

Avand contact sexual protejat este impsoibils a ramai gravida!

In ce priveste tipul ciclului pe care tu-l ai, sa stii ca este de tip NEREGULAT, de aceea vine in zile diferite.
Si extrem de important pentru tine, este sa tii minte pe viata, ca tu NU se poate tine nici o aplicatie de pe fata pamantului, in situatia in care ciclul tau este neregulat, fiindca nu poate fi niciodata masurata ovulatia si menstruatia, asadar, foloseste prezervativ la absolut toate partidele sexuale, ca sa ii protejata.

| Robert2526 a răspuns:

Daca ai facut protejat, nu sunt sanse.
Nu e neaparat intarziere, ce spui tu acolo, o sa vina curand

| Catallinaisaac explică (pentru Robert2526):

Am avut mai multe partide și am schimbat mai multe prezervative, ma îngrijorează faptul ca poate in timp ce le am schimbat nu am făcut o corect

| Robert2526 a răspuns (pentru Catallinaisaac):

Cred ca ar trebui sa stai linistita, ma indoiesc sa fie probleme. O sa vina menstruatia si totul o sa fie ok

| Mda01 a răspuns:

Pai organismul nu stie de notiunea de calendar, deci pot varia zilele la care are loc ciclul chiar daca l-ai avut regulat cateva luni, chiar asta tine cont de factorii de mediu, alimetatie, si poate varia de la o luna la alta...
noi puteam spune aici multe, dar daca te simiti nesigura poti merge la un medic ca sa te linistesti, macar afli ce e acolo.