| dana7711 a întrebat:

In a-2-a jumatate a lunii octombrie am avut un contact sexual, am fost nevoita sa inghit POSTINOR...ca urmare au rezultat 2 sangerari (1 la cateva zile iar cealalta la aprox. o saptamana. dupa prima). Am facut 4 teste de sarcina - toate cu rezultat negativ (ultimul acum 1 saptamana.). In luna decembrie menstruatia mi-a venit pe 10 (totul normal - 4 zile cu flux normal). In luna ianuarie doar 2 picaturi maro, sani sensibili, dureri de burta si spate ffff mari. Rog raspuns! Posibile dereglari ale pilulelor?; Raceala puternica?; Sarcina... dar 4 teste de marca diferita eronate?!? Multumesc anticipat.

4 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Cred ca ai racit la ovare. Sarcina nu e sigur, daca ti-a venit menstruatia a 2-a luna, inseamna ca nu esti insarcinata. Nici dereglari de la pilule nu cred sa fie. Cum am spus, cred ca ai racit la ovare. Stai linistita ca nu o sa tina prea mult.

| dariaelena a răspuns:

Stai linistita, nu cred ca esti gravida mai ales ca ai facut si 4 teste, poate sa fie o raceala, mai ales ca ai zis ca ti'a curs o substanta maro, dar ca sa fi tu mai linistita mai fa'ti un test saptamana viitoare. Sper ca te'am ajutat

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu e sarcina. Reactii adverse ale pilulei de a doua zi. Sunt sigura ca ginecologul care ti-a prescris-o ti-a spus ca vei avea, timp de 6 luni efecte adverse serioase care se pot prelungi pe ani de zile. Nu degeaba trebuie sa te duci de 4 ori in 6 luni la ginecolog, tocmai pentru a incerca sa corectezi dereglarile hormonale date de Postinor si sa nu ramai cu sechele definitive.

Răspuns utilizator avertizat