| kittypaws14 a întrebat:

in aceasta vara mi-a placut de un baiat care nu ma placea, lui ii placea de prietena mea cea mai buna. Apoi a fost cu ea si a fost oribil sa-i vad cum se sarutatu si eu stateam singura. Apoi i-am zis prietenei mele ca l-am placut si ea i-a spus acelui baiat.De atunci toti au inceput sa isi bata joc de mine si eu nu m-am mai intalnit cu ei.Acum nu-l mai plac dar as vrea sa fiu din nou prietena cu toata lumea.Ce ar trebui sa fac?

4 răspunsuri:
| WhiteLover a răspuns:

In primul rand nu cred ca ei ar mai merita sa fi prietena lor.prietenii adevarati nu isi bat joc de tine, te accepta oricum ai fi, si nu inteleg de ce i-ai vrea inapoi.sa le dai sansa ca cu prima ocazie sa faca iar misto? creaza-ti un nou grup de prieteni seriosi si de incredere, iar ei vor sti ce au pierdut.

| Dudyy a răspuns:

Daca lumea si-a batut joc de tine, eu zic sa-i indepartezi si sa fi indiferenta fata de ei. Incearca sa-ti faci prietenii noi, prietenii care te accepta asa cum esti. Bafta :*

| crazyinlove a răspuns:

Cui le-ai spus tu ''prieteni'' nici amici nu merita sa-ti fie.

| Pufarina66 a răspuns:

Acea " cea mai buna prietena" a fost nesimtita la acea faza... si nu merita sa fi tu certata cu toti din cauza eioh go on si eu am patit la fel cu "MY BFF" oh go on si nu se merita sa bagi in seama toate vorbele astea sau sa te certi cu lumea:*