| romania2 a întrebat:

Buna, in data de 1 mai seara am incercat sa o fac cu prietena mea.neam jucat la inceput dupa care m-am dus la baie, am ejaculat m-am spalat dupa care am incercat sa facem sex. a intrat penisul doar de cateva ori.nu am facut sex mai mult de 1 min. dupa care neam oprit si gata. a2a zi tot asa ne jucam si noi mai intim dupa care am introdus 1 deget la ea in vagin, era cam uscat nu era foarte umed iar dupa cateva secunde am scos degetul si am vazut pe deget ceva ca gelatina.sunt f speriat se poate sa fie cumva sperma? mentionez ca am facut sex neprotejat maxim 1 min iar in acel timp eu nu mi-am dat drumul. poate sa fie insarcinata? are un ciclu neregulat, de la ultimul ciclu a trecut 1 luna si o saptamana pana astazi, luna trecuta tot asa i-a venit ciclul dupa 1 luna si 1 saptamana sau 2.asptept pareri va rog frumos.

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Gelatina aia era secretia ei vaginala normala, nu sperma. Insa chiar si un minut de sex neprotejat, fara ejaculare, poarta un risc de sarcina, mai ales la o femeie cu menstruatii neregulate. E adevarat ca e putin probabil sa se mai produca ovulatie la 5 saptamani de la ultima emnstruatie, dar nu imposibil. Oricum, nu cred ca e insarcinata, riscul e foarte mic. Cu certitudine veti afla peste 3 saptamani facand un test de sarcina. Partenera ta ar trebui sa se duca cat mai repede la ginecolog pentru aceste menstruatii neregulate, care indica o suferinta destul de grava.

| sasha a răspuns:

Substanta aceea ii apartine iar daca tu nu ti-ai dat drumu in ea nu are nici o sansa sa fie insarcinata, stai linistitwinking

| cryss_1476 a răspuns:

Mai daca esti sigur ca nu ti-ai dat drumul in timpul ala, eu zic ca n-ai de ce sa-ti faci griji. chestia aia gelatinoasa putea fi o secretie oarecare. Dar de ce nu folosesti prezervativul? eu te inteleg ca e mult mai bine fara, dar vezi ce se intampla daca nu-l folosesti? iti faci tot felul de probleme.

| ServanaAtoni a răspuns:

Cred ca era secretie vaginalahappy orice fata are.

relaxeaza-tehappy

| gabitza_6878 a răspuns:

E secretie vaginala rolling eyes

| roxpau a răspuns:

Cel mai bine e sa faca un test de sarcina dimineata cu prima urina, pe viitor protejativa este mult mai sigur

| aleksy a răspuns:

Cu siguranta este o secretie vaginala gelatinoasa

ca sa fiti siguri poate face un test de sarcina... nu cred ca aveti pentru ce sa va faceti griji atata timp cat nu ai lasat nimic

baftawinking

| dulciana a răspuns:

Daca are ciclul neregulat atunci cred ca nu e cazul sa te sperii si mai ales daca zici ca nu ai ejacuat. dar daca vrei sa te convingi atunci cred ca cel mai bine ar fi sa cumparati un test pentru graviditate si vedeti ce se va primi

| oracoluldindelphi a răspuns:

Man, nu mai faceti prostii fara sa va protejati, mai ales ca sunteti la inceput! Daca nu suporti prezervativul, prietena sa inceapa sa ia anticonceptionale. Mergeti la un medic ginecolog sa ii prescrie un tratament cu AC. Asta ii va regla si ciclul menstrual. Cat despre sarcina, ar trebui sa nu va jucati cu focul! Mai cauta despre lichidul seminal, perioada de fertilitate, metode de protectie. E posibil sa o lasi insarcinata si fara sa ejaculezi, asa ca coitul intrerupt nu e o metoda sigura. Si faza cu "maxim 1 minut". Stii ca viteza de ejaculare este de minim 40/h? La viteza asta e suficienta o secunda de neatentie ca sa produci un "accident", nicidecum un minut. Ca sa nu mai stati cu morcov, luati un test de sarcina. Numai voi stiti ce ati facut acolo.http://oracolul.net