| mgtow a întrebat:

in noiembrie taicamiu pleaca in tara nu se inteleg bine parintii mei ajung sa divorteze la un moment dat, doar discutii si batai intre ei a fost in casa si din cate mi-a zis mama sa intalnit cu fostul ei amant care zice ca tinea la ea si e om de treaba din cate am auzit, mie imi cade bine taicamiu nu ma pot baga in treburile lor sa faca ce vor asa poate cand termina datoriile de platit aici ma intorc in tara cu pretextul ca maicamea sa fie cu acel om care il iubeste, am 6 ani in spania si m-am plictisit aici de aia vreau sa revin in tara, oare pot sa ma impac bine cu acel om eu nu l-am cunoscut in persoana (sa nu credeti ca sunt minor) de la vb spuse, eu am de gand sa stau cu maicamea pana moare nu vreau prietena ca mau dezamagit in ultima vreme fetele si m-am lasat de ele

6 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Cauta prietenie cu Dumnezeu, el a facut omul si femeia ca sa fie impreuna, El iti va arata care este cea potrivita pentru tine. Cred ca te vei putea intelege cu prietenul mamei tale, daca ea a facut o alegere mai buna acum decat cand l-a ales pe tatal tau. Totusi, este trist acest lucru, ca doi oameni nu se inteleg, inseamna ca L-au parasit demult pe Dumnezeu. sad
Domnul fie cu voi.

| Rebecca a răspuns:

Imi pare rau pentru problema ta. Si parintii mei sunt divortati, iar mama e recasatorita. Daca vrei sfatul meu, cauta persoana potrivita pentru tine si nu te obisnui cu gandul ca o sa traiesti cu mama ta. Daca acel om o iubeste, ea va fi fericita. Tu va trebui sa iti gasesti persoana cu care sa pasesti mai departe. La un moment dat, mama ta se va stinge si atunci tu o sa ramai singur si batran. Nu are rost

| Contrast a răspuns:

Te-ai gandit ca poate mama ta vrea sa-si traiasca a doua tinerete si tu esti...cam "mare" ca sa-i tii companie?
Iar cat despre fete...chiar nici una nu crezi ca e destul de "buna" sa "iti pierzi timpul" cu ea?! Oricat de mult ai fi ajuns sa urasti, niciodata nu vei destul de pregatit pentru cata sufetinta iti va da singuratatea...
Si nu in ultimul rand, nu uita:
" Cel ce uita sa iubeasca va muri in fiecare zi cate putin!"

| crysty08 a răspuns:

Cu fetele s eu stau un pic prost dra ai grije de maicata dar sa nu uiti nici de taicato ca va ramane singur si poate nu va suferi dupa maicata cat dua tine eu daca as avea copil las fac pe dracu in patru sa il tin langa mine si chiar si pe mama lui a fost nasola situatia bafta na app gasestiti un tovaras adevarat care sa te inteleaga si cu prieteni faci orice

| JoKeR_7227 a răspuns:

Esti inca mic, o sa iti dai tu seama mai tarziu si cu parinti si cu fetelewinking ti-o spun din propria experientawinking

| Georgy1033 a răspuns:

Buna imi pare rau de ce ti se imtampla, trebuie sa fi increzator vita merge inainte si cred ca te vei intelege bine cu el, si nu te descuraja in privinta fetelor ok ma bucur ca ti-am fost de ajutor. mult noroc funda?