| anonim_4396 a întrebat:

In primul rand La Multi Ani tuturor kiss

Sunt cu prietenul meu de 1 an si o luna. La inceput totul a fost frumos dar de la un timp ne certam din orice. Mereu are chef de cearta din orice motiv tipa la mine apoi imi trimite mesaj sau ma suna si isi cere iertare ca a tipat la mine. I-am propus de multe ori sa facem o pauza sa se schimbe, sa fie iar ca la inceput dar nu vrea. Zice ca e suparat ca nu isi poate gasi de munca si de aia isi varsa nervii pe mine. Acum a tipat la mine la telefon si i-am inchis telefonul in nas straight face Nu stiu ce sa fac...ma gandesc foarte serios sa ma despart de el pentru ca simt ca nu mai suport asa dar nu pot ca dupa aia tot eu sufar pentru ca il iubesc foarte mult. Sunt foarte trista crying si plang mereu sad cand vad alte cupluri fericite care se iubesc si sunt impreuna si nu se cearta. Noi intr-un an ne-am certat cat altii in 10 si cel mai rau e ca el da vina pe minestraight face si ma face sa ma simt vinovata desi eu nu nu am nici o vina pentru ca el incepe cearta.Imi tot repeta ca daca ne despartim nu o sa mai gasesc pe altul sa ma iubeasca cum ma iubeste elstraight facecrying Plus ca eu trebuie sa fac mereu ca el, dar el ca mine niciodata. Nu stiu ce sa fac. Va rog frumos sa-mi dati un sfat sad oricat de mic ar fi pentru mine conteaza... Multumesc!

Răspuns Câştigător
luciana
| luciana a răspuns:

Daca nu stie sa se poarte si mereu te face sa te chinui facandu-ti reprosuri nemeritat, te rog rupe aceasta relatie ce te denigreaza ca si femeie, ( fata). El te foloseste si tot el te chinuie neobosit. Merita sacrificiul acesta? De ce sa fii asa de stresata ca se desparte de tine si sa nu fie el cel care tremura ca tu il vei lasa de izbeliste? Fii puternica, viata e doar Una, de ce sa te chinuie acest baiat nesuferit mie acum si tu sa nu iei nici o masura pentru binele si fericirea ta? Dovedeste-ti tie ca meriti respectul celorlalti si putin din linistea si fericirea ce poate te pandeste undeva, dar pe care nu vrei sa le accepti acum, acest baiat, nu merita sacrificiul tau. Ramai mereu dreapta-n picioare, nedoborata de furtuni si sa vezi ca abia atunci Viata e frumoasa! Te imbratisez dandu-ti o farama din orgoliul meu de femeie ce nicicand nu admite Compromisul in viata. Te sarut si capul sus, Viata merge inainte. Maine poate fi o zi mai fumoasa ca azi ...Zambeste, uita, lasa trecutul; mereu e loc de mai bine, Lucien.

6 răspunsuri:
| Denisa a răspuns:

Eu zic sa te desparti de el. Nu e prea tarziu pentru o alta relatie. La fel cum, acum tipa la tine fara motiv se poate ca peste cativa ani sau mai putin sa te loveasca fara motiv. Se vede ca esti o fire romantica si sensibila si te asigur ca nu e genul "tau" de baiat...defapt nu e genul nimanui. Sunt atatea barbati adevarati, romantici si cu un suflet mare, de ce ai sta langa unul cu totul diferit?

| valy1233 a răspuns:

Dai papuciiwinking

| Laura_2393 a răspuns:

In primul rand incearca sa porti o discutie serioasa cu el fata in fata. Ai putea incerca sa il ajuti sa isi caute de munca, faceti impreuina ceva-uri pe net, intereseaza-te ce loc de munca si-ar dori si cautai in anunturile de pe net si ziare. Si iubitul meu a trecut prin asa ceva si devenise mai nervos, dar am cautat impreuna si acum si-a gasit un loc de munca si relatia a intrat in normalitate.

| Angelin a răspuns:

Nu merita sa-ti faci nervi din cauza lui.nui ultimu barbat de pe lume

| marianxxx2 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic... despartete de el o periuada si poate chiar il uiti.

| gabys a răspuns:

Faptul ca striga la tine la telefon, si poate si atunci cand sunteti impreuna e pentru el o dovada de iubire? Neee, nici nu poate fii vorba happy
Daca simti ca nu mai poti continua in felul acesta ia o pauza, fii tu insuti, si cauta sa regasesti in tine puterea de a merge efectiv pe propriile tale idei, pe propriile tale picioare, nu are rost sa o tii la nesfarsit in felul acesta. Daca ti-i la el o sa-ti fie greu sa-l uiti, dar nu uita ca intr-o zi, poate mai curand decat te astepti tu vezi gasi al baiat care sa te merite happy. Nu sta in nefericire si nu te face vinovata pentru neintelegerile dintre voi! Lupta pentru tine mai presus decat orice, si nu lasa orice cearta sa-ti strice fiecare zi! Take a break big grin Rediscover yourself! Best wishes, gaby happy