| coryyyyyyyyyyy a întrebat:

In primul rand La Multi Ani tuturor kiss

Sunt cu prietenul meu de 1 an si o luna. La inceput totul a fost frumos dar de la un timp ne certam din orice. Mereu are chef de cearta din orice motiv tipa la mine apoi imi trimite mesaj sau ma suna si isi cere iertare ca a tipat la mine. I-am propus de multe ori sa facem o pauza sa se schimbe, sa fie iar ca la inceput dar nu vrea. Zice ca e suparat ca nu isi poate gasi de munca si de aia isi varsa nervii pe mine. Acum a tipat la mine la telefon si i-am inchis telefonul in nas Nu stiu ce sa fac...ma gandesc foarte serios sa ma despart de el pentru ca simt ca nu mai suport asa cryingdar nu pot ca dupa aia tot eu sufar pentru ca il iubesc foarte mult. sad Sunt foarte trista crying si plang mereu sad cand vad alte cupluri fericite care se iubesc si sunt impreuna si nu se cearta. Noi intr-un an ne-am certat cat altii in 10 si cel mai rau e ca el da vina pe mine si ma face sa ma simt vinovata desi eu nu nu am nici o vina pentru ca el incepe cearta. straight face Imi tot repeta ca daca ne despartim nu o sa mai gasesc pe altul sa ma iubeasca cum ma iubeste el. straight facestraight facePlus ca eu trebuie sa fac mereu ca el, dar el ca mine niciodata. Nu stiu ce sa fac. straight face Va rog frumos sa-mi dati un sfat oricat de mic ar fi pentru mine conteaza... Multumesc!

Răspuns Câştigător
| micurutza2005 a răspuns:

Eu nu stiu de ce iti place sa stai intr-o relatie care se clatina in halul asta de pe acum de ce trebuie sa te chinui nu inteleg asta nu e dragoste e dependenta unul de altul sau orice altceva dar numai bine nu e. De ce nu pui punct acestor chestii si sa va vedeti de viata fiecare pe un alt drum ce e asa o tragedie si asa greu nu merge si gata ce vrei sa te casatoresti si sa suferi toata viata asa si sa mai vina si copiii la mijloc cand poti acum sa pui punct si sa iti faci o viata mai frumoasa, te simte ca esti slaba si de aceea te tot ameninta ca nu o sa mai gasesti altul dar el cum te iubeste asa tipand la tine si din astea pai mai tarziu cum o sa faca o sa te rupa in batai nu. Demonstreaza ca esti tare ca te descurci si fara el si ca lumea e plina de barbati care sa te iubeasca frumos nu asa, nu inteleg cum poti fi asa de fraiera si sa spui ca esti fericita asa, nu ai nici o pretentie de la tine in primul rand nu te respecti pe tine si asa nu te respecta nici el si te ia de fraiera pe care o manevreaza cum vrea el, ti-am mai zis termina cu relatia asta stresanta cu el sau atunci nu te mai plange stai de fraiera si rabda tot si gata.deci gandeste-te bine c fel de viata iti doresti cum ti-o faci asa o sa o ai daca asta iti place dai inainte ca fraiera, daca nu atunci pune punct si incepe sa ai incredere mai mare in tine pentru ca sunt sigura ca poti mai mult de atat dar te limiteaza si te indradeste el.

11 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Control psihologic, probabil e la inceputul unei depresii din cauza serviciului.

| Kylexy a răspuns:

Cora certurile intr-un cuplu sunt ca sarea si piperul. te-ai despartit cat alti in 10 "nu e dulce impacarea".
Sfatul meu vb cu prietenul tau daca te iubeste, intelege ceia ce vrei sa ii spui si totul o sa revina la normal.

| zeeeeeex a răspuns:

Nu e primul si nici ultimul baiat cu care vei fi si pe care il vei iubi intr-o oarecare masura! Daca nu te face fericita e cel mai bine sa iti vezi de treaba!

| νєησм a răspuns:

Este stresat ca nu ii reuseste planul de a-si gasi o munca el te vrea sub talpa lui totu sa fie ca el totu dar absolut totu iti zic eu ca daca deja a inceput asa cand vei fi casatorita cu el (daca) iti va face mult mai rau va ajunge sa te dea afara din casa de nervi se va ajunge chiar la violenta iti zic ca ma bine sa te desparti de el daca el nu e de tine lasa-l in pace stiu ca il iubesti atat de mult dar cum sa iti spun sentimentu nu-i reciproc intelegi? Deci trebuie sa renunti la el vei gasi pe cineva care sa stea mai mult timp cu tine sa te iubeasc plimbari in parc etc. Fundabig grin?

| AɱαȥιɳɠʷᵒʷAɳιɱαTҽ a răspuns:

Eu zic sa il faci sa te inteleaga cat de mult il iubesti si cat de mult te face el sa suferi. daca nu va incerca sa se schimbe inseamna ca nu te merita. Trebuie sa te gandesti bine daca acum tipa la tine si va certati mereu. ce se va intampla cand veti fi o familie? Atunci necazurile se vor inmulti.si sa nu suferi toata viata.

| Onutza14_4774 a răspuns:

Acest baiat nu temerita si nu te apreciaza eu zic ca cel mai bine ar fi sa te desparti de el pentru ca vei gasi un alt baiat care sa te faca sa fi fericita cu adevarat sa te aprecieze pentru cea ce esti si sa nu isi descarce nervi pe tine ...vei suferi o perioada de timp dar nu uita nu inseamna ca daca il iubesti trebuie sa te sacrifici pentru el
Si daca el zice ca te iubeste ar trebui sa se comporte fff frum cu uh
Iar daca va veti desparti daca el te iubeste cu adevarat te va cauta sa va impacati
succes:*
ai grija de uh

| Alexandraaaaa2696 a răspuns:

Buna.Pai e bine ceea ca i-ai propus tu, sa luati o pauza.Ar trebui sa-i explici ca acest lucru e cel mai bun pentru relatia voastra deocamdata, poate in acest timp cat o sa stati voi despartiti o sa-si gaseasca si de lucru. A si inca ceva. In acest timp cat stati voi despartiti cred ca ar fi mai bine sa nu va mai vedeti.Asa cu siguranta o sa-ti simta lipsa si probabil ca o sa te aprecieze mai mult.happy. Eu iti urez succes! Pa-pa:*.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pfuuu. hai sat`i spun ceva happy. eu sunt imp cu pr meu de 1 an si o luna. la inceput era totul okeywinking cam vreo 6 7 lunihappym. apoi tot asa am patit ca tine tipa l mine pentru orce si se enerva ff repede straight face. iar acum s-a schimbat total pentru ca i-am spus ca daca mai continua asa cu mine o termina. si crede-ma ca l mine a functioat happy nusj asa sunt barbati se deskarca p noi straight face. dar crede-ma ca fara sa vrea straight face. eu zic sa mai astepti sa vezi ca totul o sa fie ca l inceputlove struck

| felinadenoapte18 a răspuns:

Eu zic ca nu trebuie sa te superi sau sa plangi lasa-l pe el in pace nu mai da importanta ca tipa la tine
1ia sa vezi ca atunci cand o sasi gaseasca de munca o sa fi ca ininte
2ajutall si tu dai niste anunturi si poate o sasi gaseasca
3atunci cand o sa faci ce scrie la 2 o sa vezi ca e mai bine daca tot vrea sa isi gaseasca de lucru ajutal!
mult succes!

| bobo_5666 a răspuns:

La multi ani si tie.Chiar in prima zi de anul nou esti suparata? Mai incearca sa poti o discutie cu el cand vezi ca e mai calm. incearca sa ii spui ce te deranjeaza si ce ti-ar place sa-si schimbe el in comportament.eu zic ca ar fi pacat sa terminati o relatie asa de lunga, totusi, un an nu e o saptamana.Si intr-o asemea relaltie pui suflet. acelasi lucru am patit si eu dar am discutat amundoi si impreuna am reusit sa trecem peste etapa aceea. daca va iubiti o sa fie totul ok. Spuneai ca tu trebuie sa faci mereu ce zice el? e cumva zodia fecioara prietenul tau? pentru ca asa sunt toti cei din aceasta zodie.Incearca sa. i faci pe plac dar mai include si cate o dorinta de a ta pe acolo.adica ceva de genul : fac ce spui tu dar te rog sa faci si tu ceva cum spun eu. poate o sa se schimbe. Si nu mai fi asa de pesimista, gandeste-te ca totul o sa fie ok.

| vivi17 a răspuns:

Daca va iubiti eu cred ca ar trebui sa aveti o discutie serioasa. spune`i ca te deranjeaza comportamentul tau si daca va continua va veti desparti. Daca te iubeste va intelege ca nu trebuie sa isi schimbe comportamentul fata de tine datorita problemelor lui. fa`l sa inteleaga ca tu nu ai nicio vina si spune`i ca esti alaturi de el.