| Lorde92 a întrebat:

In scoala la mine este un baiat care ii place de mine problema este e ca el e popular si fetele sunt inebunite dupa, mi-e frica sa fiu cu el pentru ca m-ar putea schimba oricand cu alta. Are si pe facebook poze cu tot felul de fete, prietenele mele spun sa nu mai astept si sa ma bag cu el. Voi ce parere aveti, sa fiu cu el sau nu se merita pentru ca ma va schimba cu alta?

8 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Ia-ti gandul de la un asemenea baiat. El nu e statornic, si nu pune pret pe sentimente. Daca-i vei da inima sa nu te astepti ca o vei primi intreaga inapoi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te arunca asa, mai intai vezi cum va intelegeti daca chiar sunteti potriviti unul pentru altul, daca exista comunicare. Nu te lasa usor.winking

| ubox7007 a răspuns:

Eu am facut prostia de a sta pe banca, dar mi-am dat seama ca nu poti sta sus (cu sensul de a conduce) stand pe scaun. Ori vorbesti cu el, ori traiesti cu regrete (care in timp, dar in multe se vor atenua, nu vor chiar dispare, macar nu la astarea la care sunt eu). Acuma nu e bine nici sa stai cu el ca proasta si el sa fie cu toate si numai tu cu el, dar nici sa nu renunti.

| corhaz a răspuns:

Tine minte o chestie in viata
1.cine i popular, bogat sau alte chestii etc..nu iubeste pe nimeni doar pe el insusi ca de ce e asa faimos.si in cazul lui vazand ca atatea fete mor dupa el va lua la rand toate pe care lui i va convenii.tu decizi

| Iyulia3712 a răspuns:

Fii cu el. In cel mai rau caz, daca te va înlocui cu alta măcar vei deveni populara cu ajutorul lui. Dupa aia daca tu consideri ca si-a bătut joc de tine si te-a rănit, spune-i ca te-ai folosit de el ca sa ajungi populara. Asa îi vei da "lovitura de gratie".winking

| ℓσяєภยş a răspuns:

Eu am patit asa in clasa a 9-a. Pentru ca era popular, dorit de multe fete(in special de mine), am acceptat sa fiu iubita lui.Peste o saptamana mi-a zis o prietena buna ca l-a vazut in parc cu una din a 12-a(el fiind a 10-a), ca se tineau de mana si isi faceau poze. Eu fiind orbita de frumusetea lui am zis ca nu e adevarat si asa am ajuns sa ma cert cu prietena mea, pana cand l-am vazut cu ochii mei. Prin urmare, eu te sfatuiesc sa nu intri intr-o relatie cu el asa din prima, asteapta cateva zile/saptamani sa vezi cum se comporta, daca chiar ii place de tine inseamna ca nu va filtra cu alte fete.

| SakuraTheCherryBlossom96 a răspuns:

Nu te baga din prima pe el.Stai cu el, discutati, mai iesiti si vezi cum va intelegeti. Daca va intelegeti bine baga-te pe el.Si daca te v-a inlocui cu alta poti sa-i zici ca doar te-ai folosit de el.

| andulici_4667 a răspuns:

1) asculta-ti inima.
2) cunoaste-l bine mai întâi
3) trebuie sa ai încredere deplina in el
4) fii tu insăți daca va fi sa fie :*
5) mult noroc