| Ioana12an a întrebat:

Buna, in septembrie am facut un test de sarcina la sfarsit(negativ) in octombrie inca unu (negativ) in noiembrie (negativ) cu urina de dimineata.Si inca imi e frica ca pot fi gravida.Am fost la sfarsit de octombrie la ginecolog si am ovare micropolichistice, pe 3 sept s-a intamplat o joaca(nu a dat drumu in mine) daca era vreo sarcina nu imi spunea dna ginecolog?

11 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Dupa 3 teste negative, cam greu sa fii insarcinata

| dullcat a răspuns:

E a 5-a oara cand pui aceeasi intrebare.Sa speram ca in 2024 te lamuresti ca nu esti insarcinata.Persoanele ca tine nu trebuie sa faca sex daca nu inteleg cum functioneaza.

| Hyperion7 a răspuns:

Pai daca ai făcut și în octombrie test și în noiembrie, cum sa fii însărcinată?

| VoidEternal a răspuns:

Tu trebuie sa mergi la psiholog nu la ginecolog.

| Miruna333 a răspuns:

Cum sa nu iti zica? Doar nu tinea pentru ea. Ti-ai facut teste, ai fost la gine, ce sa se mai intample? Sa coboare Duhul Sfant din ceruri sa fii sigura ca nu esti gravida? Menstruatia intarzie din N motive, iar tu ai ovare micropoli, e si normal sa nu iti vina. Cum sa crezi asemenea aberatii

| Robert2526 a răspuns:

Nu esti insarcinata! Nu mai face teste de sarcina inutil. Cand si SOP, menstruatia poate sa fie absenta si cateva luni. Ia pastilele prescrise de medic si nu iti mai face griji. Ai primit Duphaton sau Normens?

| AdeLeu a răspuns:

Cum sa nu iti spuna ginecologul ca esti insarcinata? Daca n-ai incredere in teste, trebuie sa ai in ginecolog. Daca nici in ala, ce astepti? Sa se coboare Duhul Sfant din ceruri sa iti spuna ca nu esti gravida? Nu te mai juca neprotejat daca disperi dupa. Ce mare agitatie pentru nimic. Normal ca nu iti vine deloc din moment ce ai ovare poli, este complet normal. Menstruatia intarzie din N motive. Daca iti intarzie nu inseamna ca esti insarcinata.

| ziustin a răspuns:

Cati ani ai?

| OmFiință1234 a răspuns:

Țu-ar fi spus 100% dacă erai însărcinatâ!

| Ioana12an explică:

In septembrie mi-a venit pe 15 si octombrie 18 acum vad ca nu a venit deloc mi-a zis dna ginecolog sa iau alte pastile pentru reglare (ciclul a fost de culoare maro slab cantitativa dar a durat cat trebuia)