| anonim_4396 a întrebat:

In toamna trec in clasa a 10-a si sunt la profil mate-info bilingv engleza. La inceputul clasei a 9-a am cunoscut un baiat de la mate-info. Am vorbit cu el,m-a placut,aveam si inca mai am impresia ca suntem facuti unul pentru altul (amandoi suntem linistiti,avem aceeasi stare de spirit etc.). Din pacate eu am fost o nesimtita Am vrut sa-i arat ca nu-l plac si nu-i raspundeam la salut pe hol,el se uita non-stop la mine cand treceam pe langa el, iar eu lasam capul in jos Acum imi vine sa urlu ca am facut asta! El este acum cu alta fata, dar bag mana in foc ca inca ma mai place! Cand trec pe hol se uita lung dupa mine, chiar daca noi nu mai avem acelasi grup de prieteni. Inca nu pot sa constientizez cum am putut fi asa nesimtita... Am petrecute zile intregi cu el, iar dupa ce m-am retras din grupul nostru de prieteni il tratam ca pe un strain Nu ma mai suport pe mine insami! Acum vreau sa dau timpul inapoi! Vreau sa ma mut la clasa lui din a 11-a. Sunt convinsa ca atunci o sa-l mai plac si si el o sa ma mai placa. N-am mai avut niciodata sentimentul asta fata de un baiat. Simt ca poate exista ceva serios intre noi! Am nevoie de sfaturile voastre! Sa ma mut la clasa aia? Oare voi putea sa remediez cu ceva situatia? Mie personal nu imi place deloc clasa unde ma aflu momentan si vreau la clasa aceea pentru ca elevii sunt altfel. Imi place totul la clasa aia, insa nu sunt foarte hotarata. Imi este frica ca totusi o sa vreau sa dau inapoi la clasa la care eram

Ce ma sfatuiti sa fac?

Se spune ca nu este bine sa cauti tu dragostea, caci te va gasi ea, dar eu nu mai pot... Il iubesc enorm si regret tot ce am facut

Răspuns Câştigător
| Sorin1501 a răspuns:

Urmeaza-ti inima! Du-te la baiatu' asta si fa orice pentru el! Doar i-l iubesti enorm, nu?

1 răspuns:
| JoshuaNNN a răspuns:

Mai intai incep cu mutatul, eu iti sugerez sa nu te muti in clasa cu el daca ai intentii serioase pentru ca apoi poate o sa va certati urat si o sa va vedeti in fiecare zi, lucru care nu o sa va placa. [plus ca o sa va cam plictisiti unul de celalalt.]
Imi pare rau pentru tine ca nu ai facut ce trebuia atunci cand era cazul, dar multi facem greseala asta deci nu e nimic grav, totusi mi se pare destul de aiurea sa te bagi peste relatia lui ca niciodata nu poti fi sigura de ceea ce simte, poate o iubeste pe ea si tie ti se pare doar o "iluzie" cum ca te-ar placea pe tine. Daca nu pui pe cineva sa afle de la el daca inca te place, atunci nu te baga intre ei.Incearca sa conversezi din nou cu el, sa te bagi in seama, sa te remarce si daca relatia lui "se duce" atunci e sansa ta sa-l 'recastigi' big grin. Cel mai important e sa-i dai semne ca iti place de el si ca iti pare rau pentru cum l-ai tratat! Mult succes happy