| AlexTm a întrebat:

In ultimile zile ma framanta o chesti care nu-mi mai da voie nici noaptea sa dorm. Din 10 ianuarie 2011 sunt cu o fata de 16 ani eu avand 21 pe care stiam de anul trecut din vara iar acum am inceput o relatie cu ea. In tot acest timp sau intamplat foarte multe chestii frumoase intre noi si am ajuns sa pun foarte repede suflet in relatie, ba mai mult sa o iubesc. In ultimul timp tot m-am gandit si am zis ca ar fi cazult sa incep relatie serioa ca na ...doar am 21 de ani vreau sa-mi fac o familie si sa fiu un tata cat mai tanar. Desi e diferenta de 5 ani intre noi sunt contient ca alaturi de ea nu voi avea o relatie serioasa ca avand 16 ani ei nu-i sta gandul la o famile e si ceva normal. Ce sa fac sa scap de frica de a nu o pierde pentru ca o iubesc foarte tare si ea ma iubeste pe mine si gandul ca o pierd ma indipune mereu. Va rog dati-mi un sfat! dau fundita pentru cel mai bun tongue

Răspuns Câştigător
| Crisu a răspuns:

De ce sa o pierzi? Eu cred ca este cam devreme sa-ti faci o familie si sa devii tata. Ihhh! Trebuie sa te bucuri de viata, nu sa te trezesti noaptea pentru ca plange copilul. Diferenta nu e mare, e exact cat trebuie. Iar daca tipa a acceptat sa fie cu tine, e clar ca tine la tine. Ma bucur sa vad ca mai sunt si baieti care iubesc o fata si pe deasupra mai si recunosc acest lucru. Sa fiti fericiti impreuna!

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Imi pare rau dar nu inteleg cum de ai ajuns sa te alaturi celorlalte persoanelor care sunt pedofile, sunt multe riscuri in contra ta daca afla vreun familiar de-al ei ca iese cu tine tu poti intra la racoare. Treaba ta ce faci.

| Lovely a răspuns:

Zici ca o iubesti. daca si tu esti convins ca ea te iubeste si ca merita tot efortul atunci incearac sa mai astepti 2-3-4 ani cu ea si apoi sa vorbiti de nunta copii. Niciodata nu e prea tarziu si niciodata nu e prea devreme.

Am o prietena care la fel de la 16-17 ani si-a facut un prieten de 22 de ani. El a asteptat-o pana la 19 ani si acum 4 luni s-au casatoritbig grin acum planuiesc si un copil.

Incearca sa vrobesti cu ea. zii ideile tale si vezi ce parerea are. daca zice din star ca ea nu isi doreste o familie nici peste 3-4 ani ( adica nu este conform cerintelor tale de a deveni tata de tanar) poate o poti convinge sau poate poti trece la alta relatie. doar tu stii ce e bine de facut

dar mai bine discuti acum cu ea decat sa treaca ceva timp si sa ajungi sa tii si mai mult la ea. atunci iti va fi si maig reu sa renunti in cazul in care raspunsul ei este negativ

succes

| cristi202 a răspuns:

Poarta-te la fel de frumos cu ea ca si pina acum, iar daca poti, chiar mai frumos. Si in rest, asteapta! Daca o iubesti, trei ani de asteptare (pina va termina ea scoala si probabil va fi in stare sa se marite) nu va fi mult. Dimpotriva, va veti cunoaste mult mai bine, si asta va fi un atuu in relatia voastra.

| ELLSSA a răspuns:

Cel mai bine e sa ai rabdare si sa astepti varsta majoratului.Atunci ea poate lua o decizie serioasa in legatura cu relatia.Lasa teama, scapa de ea.Traieste clipa si vorbiti de viitorul vostru.

| Bl3ndDjBl3nd a răspuns:

Esti pedofil laughing laughing

| AlexTm explică:

Ce idee proasta daca esti cu o persoana minora imediat esti catalogat pedofil. Aici nu e vorba de varsta e vorba de sentimente.

| Siminik a răspuns:

Stiu cum este. Asa am avut si eu o relatie. Vorbeste cu ea sa stii sigur ce sa faci. Daca va iubiti, o vei astepta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca o iubesti asa de mult cum spui tu trebuie sa astepti.Crezi ca 21 de ani e varsta necesara pentru o familie/copii etc? Poate tu te simti pregatit dar ea e inca o adolescenta.Trebuie sa stai si sa discuti cu ea deschis si sa-ti spui punctul tau de vedere, opiniile etc.