| deliamy a întrebat:

In ultimul timp nu reusesc sa dorm...ma pun in pat si noaptea nu reusesc sa adorm... ce as putea face?

Răspuns Câştigător
| NiiiaaRawwr a răspuns:

Daca esti stresata, adormi foarte greu, daca nu deloc. Incearca sa lasi grijile deoparte seara, ai timp destul sa te gandesti la ele pe parcursul zilei, zambeste, canta, danseaza, fa lucruri care te fac fericita si o sa uiti mai usor de ele.
Nu manca foarte mult seara si renunta la ceai si cafea, daca totusi vrei sa bei ceva incearca un pahar de lapte cald.
Nu citi carti sau povesti de groaza sau cu crime inainte de culcare.
Si cel mai important, relaxeaza-te si nu te mai gandi la nimic.

1 răspuns:
| Miina a răspuns:

Buna deliamy.
Ai putea sa te trezesti devreme dimineata si sa faci cat mai multe lucruri pentru. a te epuiza.La sfarsit dormi pe la 20 si ceva. Apoi ti se va forma un fel de program[ca sa-i spun asa] si te vei simti si mai bine:*paa.