| Andreea1708 a întrebat:

Hei TPU happy Acum ceva timp, am postat o intrebare legata de un tip, ce l`am cunoscut la mare. happy Acum ma framanta altceva laughing : de fiecare data cand este on pe facebook ma pierd. si nu reusesc sa spun ceva, asa ca m`am gandit sa ii trimit un mesaj. atunci cand e off si o sa-l citeasca el. Doar ca nu prea stiu cum sa sune acel mesaj, ca sa nu creada ca`s nebuna laughing). Chiar as vrea sa ii spun odata, poate asa reusesc sa dorm noaptea fara sa ma intreb : Ce s`ar fi intamplat oare daca as fi vorbit cu el la mare? Help sad.

Răspuns Câştigător
| guardian18angel a răspuns:

In mesajul respectiv poti sa-i reamintesti despre ce-ati facut la mare. Sa-l intrebi de ce mai face, sa mai bati apropouri, si apoi sa-i spui ca-ti lipsesc zilele alea happy e si un pic siropos, si un pic fain, si un pic cool, si serios. Asa, cate-un pic din toate, cat sa-i dai si impresia ca-l placi, dar nici sa pari disperata, doar ca ti-ai amintit de el si ti-ai amintit cu drag.

Oricum, nu mai fi timida... n-o sa se intample nimic rau daca esti sincera cu tine insati si cu el, doar sa nu exagerezi din prima. Atata tot.

1 răspuns:
| downtoearth a răspuns:

Simplu, intreaba-l pur si simplu cand e on ce face, cum se mai simte chestii din astea. Incerca sa afli de la el lucrurile care il pasioneaza si discuta cu el despre asta. Bafta!