| Crs a întrebat:

in urma cu 11 luni am fost cu un baiat S. am fost cu el aproximativ 8 luni. a fost singurul baiat la care am putut sa tin cu adevatar eram in starea sa fac multe pentru el... ne certam destul de des din motive banale. pana cand la un moment dat am decis ca vreau sa ne despartim pentru ca nu mai suportam indiferentele lui.sad dupa aceea el a vorbit uratd espre mine pe motiv sa se razbune... timp de 11 luni nu am vorbit mai deloc. in ultimile luni a inceput sa ma mai salute asa rar. mi-a trimis chiar si un mesaj in urma cu cateva zile... acum sunt cu un baiat A. de 5 luni. pot spune ca tin la el, dar nu cred ca voi ajunge vreodata sa-l iubesc cum l-am iubit pe S. sad in ultimul timp am observat ca incep sa ma gandesc iar la S. si nu mi-e bine. oare l-am uitat?sad multe persoane imi spun ca e posibil ca S. inca sa ma mai iubeasca dar eu nu stiu ce sa cred, iar daca mi-ar cere verodata sa ne impacam nu stiu ce as face. pentru ca nici pe A. nu as vrea sa-l ranesc pentru ca stiu ca tine la mine... vreau sa il uit de tot pe S. dar mi-e greu. il vad zilnic la scoala. il vad cum ma priveste sad...crying

Răspuns Câştigător
eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Probabil ca vede acum ca esti cu alt baiat si ca ti'e mai bine a inceput sa fie gelos...si de aia se uita insistent la tine...nu il baga in seama... poate scopul lui e doar sa te faca sa te desparti de prietenul tau actual si dupa aia sa te lase balta... daca esti fericita cu noul prieten de ce sa te intorci la cel cu care ai suferit...gandeste'te de doua ori inainte sa faci chestia asta si poate o sa realizezi ca ti; e mai bine acum happy

5 răspunsuri:
| Crs explică:

Am inceput sa vb iar cu S. mi-a zis ca ma iubeste si m-a iubit tot timpul cat am fost despartiti... si de suferit am suferit amandoi pentru ca amandoi eram de vina pentru certurile noastre... chiar azi am fost la el acasa sa vorbim... m-a imbratisat asa cum o facea odata si mi-a zis ca ma iubeste. nu stiu ce sa mai fac crying

| BabyRosse a răspuns:

Nu te intoarce la S. ramai la A.

| antonelk a răspuns:

Offf offf sad si eu ma intalnesc cu fostul chiar daca am 7 luni cu actualu whistling big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te mai iubeste S. dar se uita gales la tine ca sa iti strice relatia, sa te faca sa te gandesti la el. Si este invidios ca poti iubi alt baiat dupa ce ai fost cu el. Dar invidia nu este iubire. Fereste-te de el si stai tu linistita cu actualul prieten. Parerea mea!

| butterfly_4160 a răspuns:

Sunt cam in aceeasi situatie ca si tine. stiu cum e.parerea mea e ca S. nu merita nimic din partea tahappy. mai ales ca ai o relatie deja de 5 luni cel mai bine ar fi sa te bazezi pe relatia cu A. sa te gandesti la mai mult si sa vrei mai multhappy. da-l uitarii pe S. iti garantez ca nu merita nimic din partea tahappy. succes!