| forever4you a întrebat:

Am nevoie de parerile voastre, deci in urma cu 2 luni am fost impreuna cu un baiat 2 ani si 4 luni. Nu cred ca e nevoie sa mai spun ca ne iubeam, dar de vreo luna inainte sa ne despartim eu nu stiu de ce am inceput sa fiu cam rece, nu mai aveam incredere in el. El se plangea pe la prietenele mele ca nu stie ce sa-mi mai faca, dar eu tot la fel am ramas ma schimbasem, comportamentul nu si sentimentele. L-am suparat intr-o seara foarte tare, iar asta a pus capac.Era o fata care-l placea de mult timp, eu nu o suportam, nu suportam sa se bage in seama cu el si el stia foarte bine asta! Asa ca primul lucru care l-a facut a fost sa se bage cu ea. Am crezut ca e doar ca sa-mi faca mie in ciuda, eu n-am facut nimic ca sa-i despart sa-l recuperez.pur si simplu stateam si plangeam ca o imbecila, asteptand sa se intoarca. Iar acum cateva zile o prietena mi-a spus ca el i-a cerut numarul meu[il schimbasem intre timp] si m-a sunat, am ramas straight face cand l-am auzit, mi-a reprosat multe, foarte multe...dar mi-a spus si ca nu poate sa ma uite, inca nu stiu ce intentii are cu mine..fiind incontinuare cu cealalta fata. Dar eu cum ar trebui sa-i vorbesc? Sa ma ascund de el? Sa ma prefac ca in astea 2 luni am fost bine, ca l-am uitat? Sau sa-i spun adevarul, sa-i spun cat m-a durut? Nu stiu daca vrea sa ne impacam, poate vrea sa fim doar prieteni...si eu cred ca as cadea de proasta daca i-as spune ca mi-a parut rau, dar daca vrea sa ne impacam? Trebuie sa lupt pentru el, asumandu-mi riscu de a ramane doar prieteni? Sau sa ma prefac ca am fost bine si asta sa-l descurajeze in caz ca ar vrea sa ne impacam?

6 răspunsuri:
| Ea12345 a răspuns:

Daca inca va mai iubiti, vorbiti si fiti din nou impreuna. E pacat sa lasati timpul sa va stearga sentimentele.

| Zuzzy05 a răspuns:

Daca ati fost impreuna timp de doi ani si ceva inseamna ca ati ajuns la un nivel de apropiere destul de mare, ceea ce ma face sa ma gandesc ca ii puteai spune orice, asa ca o poti face si acum. Spune-i tot ce simti daca si el a recunoscut ca nu te poate uita. Intr-adevar, a gresit cand s-a dus la fata aia, dar tu ai fost prima care i-a gresit, purtandu-te asa cu el.Ti-a dat vreun motiv sa te porti indiferent cu el? Gandeste-te prima oara la ce te-a determinat sa fii asa rece si neincrezatoare, si ofera-ti timp de gandire. Sper sa se rezolve lucrurile intre voi, daca e iubire adevarata puteti sa va iertati reciproc si sa treceti peste asta, cu conditia sa nu se mai intample lucruri de genul asta.

| grab a răspuns:

Pai e simplu! Daca tu vii si ne intrebi pe noi ce sa faci, e clar ca simti nevoia sa faci ceva pozitiv!

Ca daca era de dat jet ii dadeai d-ala oceanic, iti schimbai iar prepay-ul si gata.

Asadar, spune-i ca te bucuri sa auzi de el din nou, dar intre timp lucrurile s-au schimbat atat dpdv al lui cat si al tau si daca vrea sa aveti un nou inceput sa te sune cand e 100% ca vrea sa va reinnoiti "juramintele".

Altfel, daca o arde cu "nu pot sa te uit" e clar ca aia nu e inca la inaltimea ta ca femeie si uneori ii miroase gura sau da semne de pitzi pe care tu probabil nu le aveai in codul comportamental.

E bine sa stii ce pozitie ai intr-o situatie d-asta? Pozitia ta care e? De rezerva sau de unica? Ai grija ca baietii se smecheresc cu fiecare relatie noua si ajung sa vada fetele ca niste trofee nu ca alt suflet pereche.
Inainte sa te intorci la el, sau sa ii dai voie sa se intoarca la tine, fii sigura ca nu e doar un aspect fizic-sexual care il face sa se intoarca la tine.

Poate baiatul e sincer si te iubeste dar are o problema de exprimare; sunt multe filme pe tema asta.
Succes!

| Hαppiηеss a răspuns:

Pai in mod normal si firesc ar trebui sa lupti pentru fericirea ta nu? iar daca el este fericirea ta spune-i asta lupta-te de ce sa stai sa plangi si sa suferi cand poti rezolva problema. Cei drept vina este a ta ai fost indiferenta ai incetat sa-ti mai arati sentimentele iar el probabil a crezut ca ti-e mai bine fara el si a plecat, trebuia sa te gandesti la asta inainte exista posibilitatea ca il vei pierde dar ai lasat-o asa. Incearca sa faci ceva inainte sa fie prea tarziu, mai bine sa iti para rau ca ai incercat si nu a mers decat sa iti para rau ca nu ai incercat si poate mergea, totul depinde de tine. Bafta!

| Janin324 a răspuns:

Sta cu ea ca sa te faca geloasa, am fost intr-o situatie de genul. Eu zic sa va impacati, totusi au fost 2 ani, nu doua saptamani...

| RoxanaRux a răspuns:

Povestea ta se aseamana foarte mult cu cea a prietenei mele...numai ca baiatul dupa ce a sunat-o si i-a reprosat multe, si i-a marturisit ca nu mai poate fara ea. a facut un accident cu masina si a murit crying. De atunci au trecut aproape doi ani iar prietena mea inca se mai imbraca in negru si nu vorbeste cu nici un baiat mai mult decat trebuie. E clar ca actuala prietena a fostului tau este doar ca sa te faca pe tine sa vezi ce pierzi. Totusi ati fost impreuna 2 ani, nu se uita in 2 luni ..nu se uita niciodata happy. Impaca-te cu elhappy sfatul meu. Oamenii se schimba..probabil ca te-ai plictisit de aceeasi monotonie si de aceea te-ai schimbat, iar cand l-ai vazut cu ''alta'' ti-ai revenit si ti-ai dat seama ca l-ai pierdut. Inca nu l-ai pierdut. discuta cu el face to face si spune-i tot ce simti. Good luckhappy