| anonim_4396 a întrebat:

În urmă cu exact o lună mi-am pierdut virginitatea. Am folosit prezervativ, doar că atunci când a scos-o, prezervativul a alunecat, ca sa zic așa și posibil să fi ajuns ceva și prin zonele mele intime. Chiar in seara aceea mi-a venit menstruația.
Sunt câteva schimbări vizibile ale corpului meu, adica sânii puțin măriți, am pus puțin pe burtă si cred ca și fundul s-a mărit puțin.
Menstruația trebuia să-mi vină acum 2 zile, dupa calculul pe care-l face aplicația calendar pe care o am pentru a-mi nota perioadele menstruației. Țin să menționez că nu am o menstruație regulată.
Credeți ca e posibil să fiu însarcinată? Grețuri nu am avut, pofte nu am, în schimb e posibil să merg mai des la baie.

Răspuns Câştigător
| 90210 a răspuns:

Nu. Stai linistita.

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Neavand o menstruatie regulata NU se poate calcula nici un feld e ovulatie, perioada fertila si nici urmatorul ciclu.
Aplicatia utilizata este inutila in acest caz!
Sexul se face NUMAI protejat in cazul in care ciclul este neregulat, tocmai pentru a veita sa ramai gravida din dimposibilitatea de a calcula sau aproxima perioada fertila, ovulatie sau ciclu.
POti afla daca esti gravida facand un test de sarcina DUPA 21 de zile de la ultima partida sexuala.
Orice test facut inainte de 21 de zile, va fi facut eronat si inutil.

| artemis750 a răspuns (pentru Violleta2022):

Aplicația nu era pentru a-mi calcula perioada fertila, ci pentru a ține minte când mi-a venit și cam în ce perioadă ar trebui să-mi vină menstruația, pentru că e cam greu să ți minte când nu-ți vine in aceeași perioadă a lunii. Și mai sunt alte motive pentru care folosesc acea aplicație, dar în nici un caz pentru a vedea când sunt fertilă.laughing Știu că nu ajută și calculele nu sunt corecte dacă nu am menstruația regulată.
Iar prezervativul l-am folosit.

| Violleta2022 a răspuns (pentru artemis750):

Oricum ar fi si pentru ce ar fi - este INUTILA in cazul tau, deoarece, avand ciclul de TIP NEREGULAT este imposibil sa aproximeze/calculeze ceva.
In cazul in care ai folosit intotdeauna prezervativ, dinainte de a-l introduce in vagin si pana la terminare, nu ar trebui sa ai intrebari de genul "Credeți ca e posibil să fiu însarcinată? " pentru ca nu fac sens.

| artemis750 a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu, nu e inutilă. laughing Am nevoie de ea pentru că am dismenoree și am avut și chist ovarian, aveam destul de multă nevoie de ea. Oricum, mulțumesc frumos pentru răspuns!

| Emilian65 a răspuns:

Daca ti-a venit menstruatia, nu poti fi gravida.

| artemis750 a răspuns (pentru Emilian65):

Nu mi-a venit încă. happy

| Andreeush a răspuns:

Nu ești însărcinată.

| sofisis a răspuns:

Ori te-ai ingrasat de la mancat sau dereglari hormonale, ori esti paranoia.
In luna a 5 a abia am inceput sa pun pe mine. In luna a 5 a se vedea ca-s gravida doar din fata si lateral. Din spate eram neschimbata

| artemis750 a răspuns (pentru sofisis):

Sigur sunt paranoia.laughing La 17 ani nu aș vrea bebe și probabil cum a fost și prima dată, m-am gândit la toate chestiile posibile. Mulțumesc frumos pentru răspuns!

| LupusDei1993 a răspuns:

Nu, dar bucura-te de putin crampie fara risc.