| dincolodevise a întrebat:

inca mai tin la fostul prieten, dar el nu cred ca mai tine la mine cred ca ma uitat...nu mai vorbeste deloc cu mine. dc? i-am trimis un sms si l-am intrebat ce face, dar nu a raspuns. ce inseamna asta? ca nu mai tine la mine, ca ma uitat? cand am intrat pe id lui am aflat ca acum vorbeste cu o alta fata si pot spune ca am fost tare dezamagita pentru ca el spunea ca ma iubeste. credeti ca ma uitat de tot? ca nu ma mai place dupa tot ce a fost. nu am fost mult cu el, dar am vorbit un an si ne-am inteles destul de bine. ce sa fac? eu vreau sa vb cu el, dar el nu vorbeste cu mine ...si sa nu ziceti ca a fost o greseala prea mare pentru care ne-am despartit din partea mea.am fost amandoi de vina.deci ce sa fac?

2 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Lasa-l in pace.
S-a terminat.
Continua-ti viata,nu te mai crampona de el,intelege ca s-a terminat,lasa-l liber!
El s-a desprins de trecut,isi continua viata,iti explica prin fapte ce ar trebui sa faci si tu.
Nu are nici o importanta daca te mai place sau nu,ce a fost intre voi a luat sfarsit!
Cu cat mai repede intelegi si accepti,cu atat mai repede te vei simti mai bine!
Invata sa renunti,invata sa pierzi, adapteaza-te!
Altfel, vei fi vesnic trista si nefericita si toti te vor ocoli!

| the a răspuns:

Popik44 e id meu... daca vrei povestim pe mess...