| AmaliaApetri a întrebat:

Intrebare intrebatoare...: colegii de clasa cum se pot uita?
Asta in traducere libera, daca placi /iubesti pe cineva si se intampla ca acea persoana sa-ti fie coleg/a, dar sa nu poata fi nimic intre voi, sa nu fie persoana potrivita, etc, cum se poate trece mai departe? prin ce metode?
Inafara de mutat la alta clasa...scoala.

Răspuns Câştigător
| diwa a răspuns:

Depinde de taria ta de caracter si de vointa ta. Mai intai trebuie sa constientizezi 100% ca nu mai poate fi nimic intre voi si sa accepti total aceasta idee. Daca ramane undeva in mintea ta, chiar si o mica speranta, n-o sa reusesti si o sa-ti foarte greu. Parerea mea e ca cel putin momentan, cand esti la scoala, preocupa-te de scoala, iti va prinde bine si o sa-ti distraga atentia de la problema. Cu respectivul baiat, nu fi nici prietena, nici dusmana. Aici tu decizi cum te comporti cu el si in ce relatii vrei sa fi cu el acum, dar daca faptul ca vorbesti cu el te afecteaza si te face sa suferi, nu mai vorbi cu el, macar o perioada. De asemenea, in pauza, daca el sta in clasa, tu stai pe hol sau afara, daca el sta pe hol, tu stai in clasa sau afara, si tot asa. Cu cat va vedeti si interactionati mai mult, cu atat mai bine. De asemenea cred ca e momentul sa te orientezi catre o noua relatie, deoarece iti va lua total gandul de la acest baiat, odata ce te vei indragosti din nou. Dar ia-le pe rand, incet si fi puternica!

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu exista un buton pentru asa ceva. Timpul rezolva o buna parte din aceste probleme.

| diwa a răspuns:

Am scris gresit 2 chestii :
1. *preocupa-te doar de scoala
2. *cu cat va vedeti si interactionati mai PUTIN