| jan33tt a întrebat:

intrebarea mea este cum pot sa l fac pe un tip sa ma placa.un tip care tocmai mi a acceptat cererea de prietenie..in fine e o poveste lunga.l am mai vazut si fata in fata...de 2 ori...el este fiul unui om care il cunoaste bine pe tata, l a ajutat sa faca ceva in casa.si in fine,l a chemat si pe fisu sa l ajute si eram si eu acasa atunci, si dupa cateva zile i am dat add pe facebook..si mi a dat accept.i am dat like la cateva poze si mi a dat si el like dupa.el face fotbal din cate am inteles e chiar bun la fotbal si acum nu stiu cum sa i atrag atentia..sau cum sa aflu daca ma place sau nu? funda!

12 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Nu te pripi, întotdeauna băiatul este cel care trebuie să facă primul pas!
Aşteaptă să vezi dacă iniţiază el o discuţie, dacă îţi comentează una dintre poze, dacă mai primeşti vreo apreciere din partea lui.
Dacă nu, există două posibilităţi:
1. Nu-l interesezi, şi ţi-a dat like-uri doar din complezenţă, drept mulţumire că i-ai dat şi tu.
2. Te place însă nu are curajul să îţi spună.
Baftă!

| jan33tt explică (pentru ÉrotiqueConseils):

Da dar faza e ca are si prietene care sunt colege cu mine..adica..ma refer pe facebook..si ele ii dau likuri.dar m am uitat la pozele lor..si nu au likuri de la el...

| Zenithf a răspuns:

Intai trebuie sa va cunoasteti, sa vorbiti, daca vrei sa te placa doar fizic atunci ce obtii?
Cate fete se plang ca au fost parasite, cate nu ar fi ajuns in situatia asta daca ar fi cautat ceva mai mult decat o iluzie?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, fotbalistii visurilor noastre sunt barbati pe cinste.
sa-i faci o felatie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca tipul era interesat de tine sa fi sigura ca iti trimetea mesaje si te invita in oras, de ce doamne iarta-ma va aruncati cu capul inainte intr-o negura pe care nu o cunoasteti?

| vinusipaharu a răspuns:

Petreceti timp impreuna, e cea mai buna solutie.

| annna69 a răspuns:

Cucereste-l cu o partida big grin laughing)

| Tovarăşiemăligă a răspuns:

Crezi ca de la niste like o sa sara la tine in brate? nu te-ai intrebat da poate are prietena, poate o iubeste? pacat sa traiesti din iluzii:3

| jan33tt explică (pentru Tovarăşiemăligă):

Iti dai seama ca banuiesc ca nu are.pe facebook are numai poze cu el si colegi de echipa, si cateva cu sora lui iar check-inurile lui sunt numai in locuri in care e cu baieti(colegii lui banuiesc), si plus ca taicaso a zis ca e timid si vroia sa ne combine...

| NickName10 a răspuns:

Sa inspiri demnitate, ONOARE, prin toţi porii, şi sa nu laşi absolut deloc impresia că-ţi place de el...
ASTA e o adevarata provocare pentru el...

| mikafrumi223 a răspuns:

Pai ati pute incepe cu niste intanliri adica ma refer sa stati pe afara amandoi si etc... Iar cu timpul l-ai putea face sa te placa fiind tu insati ..Stii nu poti face vraji ca.sa te placa cineva happy

| AnneAK4735 a răspuns:

Păi de ce nu-i scrii pe fb? :d vorbește cu el nu-l întreba din prima dacă te place. Ieșiți la o plimbare și vezi cum se poarta în preajma ta. Dacă te place îți va da de înțeles. Succes! :*