| paulmicutz a întrebat:

Iubesc o fata, dar nu stiu mi-e rusine sa-i zic. Ma gandesc ca daca ma respinge. Am banchetul pe 1 iunie sa prind un moment atunci si sa- spun ce simt pentru ea. Astept si parerile voastre

Răspuns Câştigător
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

E tarziu atunci, vor mai fi momente in care sa incerci. la cat de frig e zilele astea ai putea s.o iei in brate si sa.i spui ca nu vrei s.o vezi cum tremura ca tu ti la ea mult. nu da cu ea prin zapada si aparo de ceilalti, mai cerei ajutorul la vreo materie, apoi dupa un timp ii spui ca tu ai vrut sa te apropii mai mult de ea ca o prietena, dar te.ai indragostit de ea si ca iti place mai mult postura asta sau ii spui direct ca.ti place de ea. daca nu reusesti nimic pana la banchet, propune-i sa fie partenera ta si stai cu ea mai toata seara, crede.ma chiar daca e genul de fata care sa stea cu prietenele in aceea noapte nu.i va mai pasa de ele.

7 răspunsuri:
| muuu a răspuns:

Mai bine iti iei inima in dinti si ii spuiwinking Ca ti la cineva nu este un sentiment de care ar trebui sa iti fie rusine. du-te la ea, fa-ti curaj si spune-i tot ce simti. mai tarziu o sa iti para rau k nu ai facut-o la momentul potrivit!winking

| jasmine11 a răspuns:

Incercarea moarte n-are, nu te gandi la ce e mai rau, asta nu se face, numai la ce e mai bun, gandeste-te ca poate si ea te place si o sa accepte, eu zic sa nu astepti pana atunci, si sa iti faci sperante si atat, spune-i ce simti, fa-i o poezie ceva cu care sa o uimesti, si daca nu acepta ce are, mai sunt o gramada de fete in lume nu e singura, poate nu este sortit sa fiti impreuna dar eu zic sa incerci

| coronati a răspuns:

Nu astepta pana atunci,nu are rost, mai ales daca esti timid si poate o sa te emotionezi la banchet, pana pe 1 iunie mai incearca sa te bagi in seama, sa filtrezi cu ea daca chiar o iubesti.Succes!

| coronati a răspuns:

PSbig grinaca te respinge nu e sfarsitul lumii!
Succes!

| harciog a răspuns:

Depaseste starea de frica caci asta o va face sa te respinga si nu reprezinta intr-adevar vointa ei cit mai ales continuarea gindurilor tale.

| paulmicutz explică:

Va multumesc pentru toate sfaturile am sa incerc big grin

| Nicolae_Mario_1980 a răspuns:

Serios? Mai bine spune-i ce simti!
Mai tarziu vei vedea ca e cu altcineva frate! Dupa aceea iti va parea mult rau serios! Zi frumos!