| Anonima163333 a întrebat:

Buna TPU, sunt clasa a8a si imediat urmeaza sa dau examenul. De abia astept, sincer, deoarece stiu ca voi lua note mari (sper asta) deoarece mereu m-am descurcat la mate si romana si pot sa spun ca mi-am dat silinta in acesti 4 ani de gimnaziu. happy

In 20 iunie am banchetul, adica dupa examen si eu am niste "planuri" ca sa le spun asa.Deci, eu plac un baiat, de vreo 2 luni.El este tot in a8a, dar nu suntem colegi de clasa, doar de generatie.Noi avem banchetul cu toate cele 5 clase de a8a, de aceea vreau sa pun acel "plan" in aplicare.

Vreau sa il pun in aplicare la banchet, fiindca este dupa examen si nu vreau sa ma influenteze daca ma refuza sau din contra, daca ma place, oricum ar fi ceva, adica daca ma place as fi fericita si m-ar distrage, iar daca m-ar refuza, as fi cam suparata.happy

Bunn, eu cu baiatul ala ne stim, mi-a scris si am vorbit, dar nu pot sa zic ca asa mult, mi- a scris de vreo 5 ori "ce faci?" Sau de astea, dar eu am fost cam seaca cu el si cred ca de aia nu-mi mai scrie.Ma rog...
Eu la banchet vreau sa ii zic tot ce simt, dar problema este ca nu stiu cum.Mi-e rusine sad
nu vreau sa ii scriu mesaj, as vrea sa ii spun fata in fata, sincer happy
Sfaturi cum sa ii marturisesc? Repet, ne cunoastem, nu mai merge faza aia cu sa ma bag in seama cu el, adica sa vorbesc, eu vreau sa ii zic clar ca sunt indragostita si daca e si el, ar fi super.
Multumesc daca ati citit tot! astept raspunsuri

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| user0010 a răspuns:

Încearcă să fii sinceră cu el, mărturisește-i gândurile și sentimentele pe care le ai pentru dânsul, iar dacă emoțiile te dau de gol, nu-ți fă griji, e normal.
El va aprecia mult gestul pe care îl vei face, baftă!

| Anonima163333 explică (pentru user0010):

Daa sa stii ca m-am gandit ca si daca voi fi emotionata el va intelege, pentru ca eu chiar il plac...si mi se pare normal sa am emotii intr-o anumita masura... happy oricum, intai ma concentrez pe examenul care vine, apoi, in 20 iunie, vad eu ce o sa iasa.(sper ca de bine la ambele)

| user0010 a răspuns (pentru Anonima163333):

O să fie bine happy

| Anonima163333 explică (pentru user0010):

Iti dau funda
oricum nu mi-a mai raspuns nimeni happy