| Ángel_8890 a întrebat:

iubitul a plecat in strainatate pentru trei saptamine.Ne intelegem foarte bine,ne iubim.Exista incredere,si il iubesc enorm si evident il voi astepta. Uneori ma simt prost,deoarece am impresia ca fratele sau,nu ma place,chiar daca nu i-am facut nimic, mereu am incercat sa ne intelegem bine.Acuma cu plecarea sa,imi apare tot felul de ginduri, ce ma fac sa ma tin ridicol.Si stiu ca familia poate sa infuenteze negative asupra unei relatii.Cu parintii ma inteleg bine,dar cu fratele si cumnata cam rau,nu avem conflicte, dar simt negativitatea ce o au fata de mine.Chiar daca eu la rindul meu nu fac nimic rau.As vrea,daca ati putea sa imi oferetii niste sfaturi, cum sa procedez ca totul sa fie bine...deoarece imi doresc sa ne intelegem.Va multumes!

2 răspunsuri:
| iuliatntbumbum3107 a răspuns:

Distanta e pentru a iubi nu pentru a insela, de obicei distanta apropie oamenii
lasa lucrurile sa decurga de la sine, asteapta sa se intoarca iubitul tau ca pe urma sa puteti clarifica problemele

| justoneboy a răspuns:

Buna! inteleg rostul intrebarii tale pentru ca si in relatia mea este ceva asemanator. nici pe iubita mea nu o inghite familia mea si pe ea asta o doare... si imi pare foarte rau pentru ca ma simt eu vinovat pentru famillia mea. nu stiu exact ce sfat sa iti dau pentru ca nici eu nu am reusit sa rezolv problema asta. tot ceea ce am reusit eu sa fac e sa ma cert cu familia mea si sa ma mut cu ingerasul meu in alta parte sa stam singuri si sa nu mai vedem ca nu suntem inghititi de ceilalti. sper sa gasesti o rezolvare.succes!