| eueueu123 a întrebat:

Hey! sa va zic ce am de zis si apoi va rog sa imi dati un sfat big grin deci:mie imi place de un baiat din clasa, el ma place pe mine [asa mi'au zis mai multi prieteni de'ai lui deoarece eu stau foarte mult cu majoritatea prietenilor sai on the phone nu stiu daca el stie ca il plac, dar cam isi da seama, pentru ca i'am cam dat de inteles... in concluzie : eu il plac, el ma place, dar totusi nu suntem impreuna laughing comunicam foarte des si mult [mess, facebook, mesaje]. vorbim mult la telefon [mai mult el ma suna], m'a invitat saptamana asta de 2 ori in oras doar eu cu el, dar nici atunci nu s-a intamplat nimic, decat ca ne'am simtit foarte bine, am ras, ne'am distrat happy insa, eu m-am obisnuit cu el ca si cu cel mai bun prieten, ca sa zic asa, e ca si fratele pe care nu il am! tin enorm de mult la el! insa, sa zicem ca ramanem prieteni fffffffff buni, tot nu m-am putea impaca cu ideea ca el sa fie cu altele, etc... deci m-am cam indragostit rau de cel mai bun prieten o_O si nu stiu cum sa procedez! oricum, simt ca vreau sa fiu cu el, dar totui dupa despartire ma intreb daca lucrurile vor decurge la fel ca inainte [adica ca si acum]! ma gandesc non'stop la el! vreau o data sa ii zic tot ce simt! dar e o incurcatura totala cu sentimentele astea! il iubesc mult, el crede ca doar il plac totusi, eu tinand enorm la el, nu stiu. sper ca totusi ati inteles ceva din tot ce v'am scris aici happy
DAU FUNDA! +voturi la toate raspunsurile care sper ca ma pot ajuta!

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Este ceva normal ceea ce se intampla cu tine. Daca el te place va continua sa te invite in oras si in felul acesta va prinde si el mai mult curaj. Rabdare.

| LoveStories a răspuns:

Saruta-l cand se asteapta mai putin si mai departe lasa soarta sa decida pentru voi. Crede-ma, va functiona.

| Blondtuzuuumk41 a răspuns:

Ce zici daca ai face tu ceva mai indraznet.Nushtiu gandeste bine, sa-l inviti in oraas sau de exemplu daca ai unde si ai ocazia sa mergeti intr-un loc romatic, sa ii spui ca acesta ar vrea sa fie locul vostru.[si la momentul potrivit usor, usor sa ii ''dastainui'' [ laughing] SENTIMENTELE tale pentru el sau chiar daca esti norocoasa sa faca el un pass mai mare spre o relatie ceva mai mult decat ''B.F''.Pe scurt profita de anuminte conjuncturi face 2 face cu el s'i da-i de inteles ce vrei de la el.winking