| StaRmAgiC a întrebat:

Buna la totikiss sunt foarte suparata.Pey nu stiu cum sa va spun, dar sa o iau cu inceputul.
Fostul prieten m-a invitat de revelion la el la rude de ale lui. Ajunsa acolo, cumnata fostului m-a prezentat la vecini ca fiind iubita lui, iar la petrecerea de seara el m-a prezentat ca colega desii acasa imi zisese sa ma prezint ca prietena lui.
Ultima seara petrecuta acolo am profitat de moment si am discutat cu el despre noi doi. L-am intrebat daca ma mai place, iar el mi-a raspuns afirmativ si mi-a spus ca s-ar impaca cu mine dar lui ii este frica ca o sa-i fac aceleasi faze cum le faceam in trecut, si i-am spus in tot acel timp cat am fost despartiti 7 lunii am invatat multe si ca m-ai m-am schimbat iar el nu ma crede cel putin asa cred, ca a tacut.Defapt a zis si ca nu stie de fapt ce vrea ca ar minti ca ar spune da daca ar vrea sa se impace cu mine si invers.
Si mai mi-a zis ca eu tin la el si el tine la mine dar suntem doi prosti.
Nu inteleg de ce imi face din astea si ma lasa mereu cu semnul intrebarii.
Am cerut sfatul si in alta parte si mii s-a zis sa-l intreb direct in fata daca mai vrea sa stea cu mine, desii mi se pare c-am aiurea o fata sa-l intrebe pe baiat stiind ca tot baiatul i-a dat papucii fetei.
Dar asa nu mai suport, el vrea sa fim amici dar nu pot fii amica cu baiatul care stiu ca ma place si mie de el"fiind si colegi de banca". Iar el nu vrea sa rupem legatura de amicitie.Frica lui consta in cearta daca ne-am impaca.
Voi ce ma sfatuiti sa fac?cryingOrice raspuns ar fi bine primitsad

10 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Parerea mea este sa te duci la el si in loc de cuvinte sa lasi sufletele voastre sa vorbeasca. Du-te la el si saruta-l. Nu il intreba nimic. Strange-l in brate si saruta-l. Si daca iti accepta sarutul inseamna ca e bine. Dupa ii poti spune cat de prostuti ati fost amandoi ca ati stat atata timp unul fara celalalt. Daca vezi ca te respinge il rogi sa iti spuna sincer ce s-a intamplat. Eu cred ca el te place dar e confuz. Nu e foarte sigur pe sentimentele tale iar asta il face sa fie si mai confuz in legatura cu ale lui. Nu vrea sa se implice prea mult sentimental si dupa sa va certati si sa va despartiti iar. De obicei baietii fac primul pas. Dar daca tu vrei sa ii arati ca tii la el mult si chiar vrei sa fii cu el fa tu acest prim pas. E si normal sa nu vrea sa va certati. Stie ca nu are decat o sansa. Vrea sa se pregateasca, sa isi faca temele. Vrea sa iti ceara sa fiti iar impreuna dar vrea sa o faca asa cum trebuie. Nu vrea sa se grabeasca pentru ca stie ca un pas gresit poate fi fatal sentimentelor tale pentru el. Nu vrea sa se implice intr-o relatie doar ca sa fie cu numele. Vrea sa fie ceva frumos si de asta e confuz. Arata-i ca nu are de ce sa fie asa. Succes! Sper sa fie bine.

| Leea1234 a răspuns:

Eu zic mai bine nu-l forta sa i-a o decizie in privinta relatiei voastre! lasa-l sa se mai gandeasca!
din cele povestite de tine mai sus, reiese ca e un baiat cat de cat "copt", cu o gandire matura!
se observa, ca nu i-ai fost doar o aventura, si ca nu ai trecut neobservata prin viata lui, dar acum el este un pic confuz, si a facut bine cand a recunoscut ca te place, dar ti-a dat de inteles sa-i mai lasi timp de gandire!
e o idee buna sa fiti amici, acest lucru va da posibilitatea sa va vorbiti mai des, si mai ales ii da lui posibilitatea sa vada ca tu te-ai schimbat!
in tot acest timp, tu fii "frumoasa", tot timpul parfumata, aranjata, si mai ales fii naturala, si lasa-l sa te redescopere, si poate din nou se va aprinde flacara intre voi!
succes!

| Irina a răspuns:

Cel mai bine este sa nu tragi de el si sa fii indiferenta. Atunci se va intoarce roatahappy

| ILikeToKnow a răspuns:

Si eu cred ca ar trebui sa faci tu primul pas.Macar sti ca ai incercat daca nu iese nimic. Mi se pare ca baietii sunt mai fricosi sa se implice intr-o relatie decat fetele. Poate ca se ataseaza mai mult si le e frica sa nu sufere. Daca accepta iar ai grija cum te porti si nu te certa cu el pentru orice fleac.Mai bine o discutie calma in care fiecare spune ce are de spus si ajungeti la o solutie comuna. Sper sa te impaci cu el daca ai spus ca el ti-a aratat ca inca mai tine la tine.Deci daca il placi asa de mult pe cat spui, nu astepta ca pierzi timpul. Spune-i ce vrei si ce simti si spera ca totul sa se aranjeze dupa cum doresti. Sa fi fericita!

| aberu a răspuns:

Daca un baiat te respinge primul sunt rare sanse sa te primeasca inapoi asa usor. Posibil sa isi aiba ichii pe altcineva. Iti valua ceva timp si va trebui sa ii dovedesti ca te-ai schimbat, daca vrei sa il ai inapoi. Spune-i ca ai nevoie de el, atingel putin, fa-l sa inteleaga. Daca tot te respinge, atunci e clar. Get it over.

| ionela86 a răspuns:

Buna! Eu cred ca baiatul nu e prea sigur de sentimentele lui, nici nu stie daca vrea sa va impacati, dar nici nu te-ar lasa in pace. Are nevoie de timp...numai asa isi va putea pune gandurile in ordine. Dar eu te sfatuiesc sa porti o discutie serioasa cu el in legatura cu ce simtiti fiecare, nu trebuie sa il intrebi direct daca vrea sa fie cu tine, doar sa ii spui ce simti...si lucrurile vor decurge de la sine.

| Anaaaaa a răspuns:

E de preferat sa ramaneti amici, decat sa rupeti legatura.cine stie. poate ca nu va putea sta departe si veti fi iar impreuna.\dancing

| CaptainUnicorn a răspuns:

Daca iti place mult de el, si simti sau stii ca merita efortul, straduieste-te sa continui relatia ca amici cat poti de bine. Inainte sa fiti impreuna nu erati tot amici?
Incearca sa-l recuceresti prin felul tau de-a fi, ai un avantaj pentru ca il cunosti si ca iubit si presupun ca stii ce-i place cel mai mult la tine sau in general. Surprinde-l, lasa-i timp cand are nevoie si-o sa vezi ca totul o sa fie bine. repet, asta daca tu crezi ca merita si ca e potrivit pentru tine. bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine sa regreți ceva ce ai făcut decât ceva ce n-ai făcut. Poate el chiar asta așteaptă sa faci tu primul pas asa ii dovedești ca vrei sa ii arați ca te-ai schimbat și ca îți pasa de el.

El ți-a dovedit ca vrea sa fie iar cu tine fa-o și tu și nu uita
MAI BINE SA REGREȚI CEVA CE AI FĂCUT DECÂT CEVA CE N-AI FĂCUT.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu are incredere fiindca ai invatat prea multe. daca era una doua acolo da. da asa? ai invatat multe? e clara.pe a lui ai invatat-o? nu cred.si cum vrei sa aiba incredere?