| JustMe6996 a întrebat:

ESte vorba despre acelasi baiat,Sebi,de Andreea (asa zisa iubita a lui si prietena mea),Elena(prietena mea care il place pe Sebi) si mine tongue. Sa va povestesc mai pe larg. Eram intr-o seara eu,Sebi,Andreea si alti prieteni comuni la scoala. Sa nu credeti ca faceam scoala laughing acolo ne petrecem noptile,cu bautura si tigari si altele. Bun. eu nu consum bauturi alcoolice,si nici nu fumez. Dar in acea seara,m-am cam imbatat,un pic cam mult. Am facut asta din cauza fostului meu iubit,Edi,care mi-a cerut sa ne impacam dar l-am refuzat pentru ca eu tin la Sebi(nimeni nu stie asta). Deci m-am imbatat si eu,si Sebi. Asa si Sebi m-a cam luat dupa scoala (cand inca eram cat de cat trezi) si mi-a spus ca el tine la mine,si ca ii pare rau pentru tot ce mi-a facut,insa sa nu ii spun nimic Andreei. Eu nu i-am spus nimic,nu stiam ce sa ii spun,desi acum imi vin prin minte multe intrebari pe care i le puteam spune; pur si simplu am ramas blocata de ce mi-a spus. Am ajuns sa beau foarte mult,si am auzit ca l-am luat pe Edi dupa scoala,si cica l-am sarutat; cred ca e adevarat pentru ca imi amintesc ceva ceva,dar eu stiu ca el m-a sarutat, desi Edi se lauda ca eu l-am sarutat...intelegeti voi happy Asa,m-au condus prietenii acasa (eu stau destul de departe de acel loc),insa Sebi a ramas cu Andreea la scoala. Nu prea stiu ce au facut, insa am auzit ca s-au cam certat. A 2a zi,m-am dus spre acel singura,unde trebuiau sa ma astepte Andreea si Elena. Cand am ajuns acolo,Elena plangea foarte tare,iar Sebi se tot tinea dupa Andreea,si o intreba daca se ma gandeste,probabil a intrebat-o daca vor sa se impace,si ea pe moment l-a refuzat. Dar sigur se vor impaca,pentru ca el o saruta,iar ea accepta. Elena plangea pentru ca Andreea i-a spus ca nu se va impaca cu Sebi,iar ea (Elena) a facut dragoste cu Sebi,acesta promitandu-i ca daca vor face asa ceva nu se va mai impaca niciodata cu Andreea si ca vor ramane impreuna. V-am povestit tot,ca sa aveti idee ce s-a intamplat,si ca sa ma puteti ajuta mai bine. Ciudat e ca eu chiar tin la Sebi,desi nu am spus nimanui,si cred ca nici nu arat asta. Baieti,voi ce parere aveti? Mi-ar fi spus ca tine la mine ca la o iubita,fara motiv? Si au mai fost unele momente,cand era impreuna cu Andreea,si se dadea la mine,chiar si de fata cu ea ma imbratisa si imi dadea cu palma pe fund,ma punea jos si el peste mine,sarutandu-ma pe gat,si chiar vrut sa ma sarute si pe buze dar l-am refuzat; iar cand Andreea i-a spus ca "Sper ca te-ai distrat cu Ioana(eu)" el a raspuns: "M-am jucat si eu putin". E ceva destul de ciudat pentru mine. Va rog ajutati-ma! Dati-mi ce fel de sfaturi vreti,nu va cer ceva concret. Oricewinking Ce as putea face,sau ce ar trebui sa fac sau sa nu fac. Sau ce ar trebui sa spun. Intelegeti,nu? Promit funda celui mai bun raspuns. Si vot celor care vor incerca sa ma ajute, si sa-mi dea niste sfaturi bune. Va pupacesc :***

4 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Poate ca ar trebui sa nu-l mai lasi sa te pipaie atata si sa te sarute pe gat. Eu cred ca vrea altceva de la tine. Probabil fiind beti, undeva doar voi( la scoala) si-a incercat norocul cu tine. Daca era baiat serios ti-ar fi spus in fata ca te place si ar fi fost cu tine.

| Hakuouki a răspuns:

Initial voiam sa dau un raspuns "frumos", insa ar fi fost sters de admini, asa ca ma voi abtine de la anumite cuvinte. Deci tipul a facut sex (nu cred ca intelegi termenul de a face dragoste cu cineva) cu o tipa, in timp ce era cu alta tipa si in timp ce ti-a spus tie ce ti-a spus, bun si deci tipul joaca la mai multe mese si ii merge, tu esti doar o jucarioara pe caer el se mai distreaza din cand in cand, evident sa fie doar cu una nu-i ajunge sau poate iubita nu ii ofera chiar orice si asteapta sa pici tu si tu cam pici, eu inteleg ca ti la el, dar cel mai bine ar fi sa-l uiti si ai grija pe unde bei de acum, Edi te putea "savura" dupa scoala.winking

| username010000000 a răspuns:

1 Andreea ar trebui sa stie ca sebi tia cerut asa ceva si altele etc pentru. ca e prietena ta si tii la ea si plus SA NU fi in veci iubita lui sebi pentru. ca:
1 daca in timp ce era cu andeea tia cerut tie sa va impacti pote cand o sa fie cu tine o sa fie cu alta.
2 gandeste-te la sentimentele andreei

Eu te sfatuiesc sa iti faci un jurnal scriinduti gandurile vei gasi singura rezolvarea!
HEI nu ma posta intrebari din astea daca vreun prieten dal tau intra si vede te-ai ars.

| JustMe6996 explică (pentru username010000000):

Mersi happy i-as spune Andreei, dar sunt sigura ca ea ii va spune lui Sebi, si dupa imi va fi mie rau. Si mersi de sfat :* stai linistita, pentru ca am schimbat numele, si nu am povestit cu lux de amanunte totul tongue