| StaRmAgiC a întrebat:

Buna la totii:*
Am nevoie de ajutorul vostru, sa ma ajutatii cu un sfat.
Fostul meu prieten este in aceeasi clasa cu mine si in momentul de fata ne intelegem foarte bine.
Adevarul este ca m-ai m-am schimbat.Am devenit putin mai calma si trec cu vederea in anumite cazuri, si marea majoritate vii se datoreaza voua pentru ca m-a schimbat mult "TPU" cu ajutorul sfaturilor voastre.
Iar fostul se poarta de la un timp frumos cu mine cum si eu de altfel si ne petrecem orele de scoala impreuna.
Azi in gluma ne luam in bratze si c-am azi toata ziua ne luasem in bratze ca si cum am fii fost impreuna. Iar un alt coleg o lua pe alta colega in brate si ii zicea iubita si ca face pariu cu fostul ca n-are curaj sa ma sarute facand pariu pe un pachet de tigarii. M-a sarutat si apoi cerea pachetul.Ma suparase faptul ca facuse pariu pe mine si mi-a amintit ca asa am facut si eu cu el dar m-a luat in brate si a spus ca nu mai face din astea.
Si toti colegii spuneau ca ne sta bine impreuna ca se vede ca ne iubim mult si ca suntem prostii ca nu ne impacam iar el nu prea stia ce sa zica.
Acum ce ma roade pe mine:-( vine vacanta de craciun si vom lua vacanta timp de 3 saptamani. Iar eu nu mai dau ochii cu el pentru ca pleaca la tara si nu stiu cum sa fac sa ma impac cu el intr-un timp atat de scurt inainte sa luam vacanta."Cu toate ca ma invitase de revelion la el iar eu l-am refuzat ca proasta:-J"
Voi ce ma sfatuitii sa fac?

7 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Parerea mea, daca il iubesti accepta oferta cu revelionul. Bineinteles ca si parintii tai trebuie sa stie aceste lucruri. Ar trebui sa il cunoasca pe baiat inainte ca sa nu isi faca griji. Vorbeste cu el si spune- i sa va mai dati o sansa. Daca il iubesti spune-i asta si arata -i. Nu conteaza cine face primul pas intr-o relatie in care amandoi iubesc. Dar fii sigura ca el te iubeste. Vezi si cum se comporta cu celelalte fete. Cauta sa fii singura cu el si spune-i sa vorbiti despre voi. Cautati sa intelegeti ca ati gresit cand v-ati despartiti si spune-i ca ar fi pacat sa nu fiti impreuna pentru ca va potriviti.

| MikyMi a răspuns:

Poi intreaba-l daca mai e valabila oferta cu revelionul ca u esti oarecum dispusa sa o accepti.si te duci de revelion la el, banuiesc ca nu veti fi doar voi si acolo va puteti distra impreuna iar la sfarsit o sa fiti mai impacati ca niciodata big grin...bafta,draga

| valy a răspuns:

Sa ii spui asa. draga iubire. m-am gandit mai bine si cred ca ar fi bine sa petrecem revelionul impreuna, mi-as dori foarte mult sa prind noul an in bratele tale.asta daca vrei si tu, si iti garantez daca esti fata desteapta si daca el mai tine la tine sigur se va intampla ceva si o sa va impacati., mult succes, sau ai putea sa ii ceri iertare, si daca se poate sa ii oferi o noapte de neuitat...mult succes:*:*:*:*happy

| Astaeparereamea a răspuns:

Nu cadea in plasa, baietii din ziua de azi au devenit foarte perversi

| Nimeni_7600 a răspuns:

Zi ca te`ai gandit mai bine si ca vrei sa mergi cu el de revelion daca mai este valabila invitatia...impacate cu el.se vede ca va iubiti din cate spui!:*

| Simonaa5 a răspuns:

Spune-i ca te-ai razgandit si ca vrei sa faci revelionul alaturi de elwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei intai te rog baga id meu in lista ta add d3delickmik vreau sa vb...cam accelasi lucru mi s-a intamplat si miecryingma rog vb acolo daca vrei