| Danielita a întrebat:

Cum as putea sa fac sa ma impac cu fostul? Eu mai tin la el si din cate stiu eu si el mai simte ceva pentru mine. dar de ceva timp este cu o alta fata...si cand l-am intrebat de pe id verisorei mele cum are reactio daca las lua in brate. daca mi-ar spune ca o iubeste pe aia sau ne vom impaca a zis ca nu stie. deci e clar ca numi va spune nimic de ea? Ce credeti ca ar trebui sa fac ca sa ne impacam? Sa ma duc la el si sal sarut? fara mijtouri

Răspuns Câştigător
| JoMo a răspuns:

Pai depinde ce "relatie" de prietenie ai cu fata aceea daca sunteti prietene daca nu daca nici nu o cunosti. Daca nu o cunost sau nu te intelegi bine cu ea eu as zice sa te mai dai pe langa el cand nu este ea sau sa mai vorbesti cu el sal mai iei in brate din cand in cand sau din astea sa il pupi pe obraz etc.Iar daca te intelegi bine cu acea fata eu zic sa astepti pana se vor desparti dar sa mai vorbesti cu el despe el si fata aceea sau despre tine si el intr-un mod mai discret sau in gluma... asta zic eu totusi SUCCES!

| Danielita explică (pentru JoMo):

Pai pe ea o cunosc... vorbim dar nu foarte des doar buna ce faci? atat.pai cu ea peste doar la scoala ca atunci cand iesim pe afara este cu mine...si de la un timp incepuse sa tipe la mine si prietenul lui cel mai bun mi-a spus ca daca m-as duce la el si las saruta lua in brate etc o sa ne impacam. ce parere ai?

3 răspunsuri:
| ASIGURATORUL a răspuns:

Daca deja este in bratele alteia, cu siguranta nu te-a iubit. Daca si-a facut imediat o noua prietena cu atat mai tare cred ca nu te-a iubit.Nu a incercat sa repare daca el a gresit, ci el si-a gasit "fericirea" in bratele alteia.Nu cred ca trebuie sa te injosesti pentru un baiat instabil sentimental si care uita repede ce a fost intre voi.Incearca ca ai ochi si pentru alti baieti si poate vei gasi persoana care sa te merite.Succes!

| JoMo a răspuns (pentru ASIGURATORUL):

Eu nu prea cred poate ca a facut asta sa se razbune sau ceva de genul...dar poate ca ii pare rau sau sigur ii va parea rau de ce a facut.Eu stiu am fost in acea situatie de curand.