| fetitzabunasinebuna a întrebat:

Buna lume. Am din nou nevoie de ajutorul vostru. Un singur lucru va rog, fi`ti seriosiii. multumesc! Decii, sunt impreuna cu un baiat care in trecut m-a lasat de doua orii pentru o fata, dar s-a intors la mine, si imi place si de un baiat, care este putiin bagabont, si aveam de gand, cand ajung eu la liceu sa fim impreuna [ nu ne-am vazut niciodata face to face ] [ unii de aici cunosc ambele povestii, despre baietii acestia ]. Baiatul acela care m-a lasat pentru alta ma iubeste mult, e dragut, romantic, e oarecum perfect! Al doilea baiat este putin rece, deoarece nu vroia sa avem o relatie pe mess si facebook, dar a zis ca tine la mine. Acum nu stiu ce sa fac, l-am lasat pe al doilea baiat pentru primulwinking, si incep oarecum sa regret pentru ca, mi-am amintit ce mi-a facut primul in trecut, si ma gandeam k se poate intampla din nou, al doilea nu mi-a facut niciun rau, ba din contra a stat cu mine cand eram suparata... Problema mare este caa nu stiu cine merita mai mult. primul, care m-a lasat de 2 orii in trecut dar sa reintors la mine si stiuuu 100% ca ma iubeste, sau al doilea care, nu mi-a facut rau, dar nu sunt sigura ca ma iubeste, sau macar daca ma place.[ eu cu al doilea nu prea am mai vorbit deoarece ma simt nasol dupa tot ce i-am facut, adica l-am lasat pentru altuu.Voi ce ziceti, care meritaa `?

Răspuns Câştigător
| Xipe a răspuns:

Buna.
Uite parerea mea care nu este cu rautate.
Eu personal cred ca niciunul dintre ei nu te place cu adevarat.
Doar pentru ca te saruti cu unul dintre ei, impartiti ceva anume, te alinta..acestea nu sunt mereu dovezi de dragoste sincera.
Incearca sa privesti clar situatia :
Primul te-a lasat de 2 ori, adica de 2 ori a preferat pe altcineva in locul tau, oricum ai da-o, idiferent care ar fi fost motivul, te-a pus pe locul 2.
Iar al 2lea nu vrea o relatie d-asta la distanta,dovada ca el nu te place cu adevarat, vrea doar o "aventura".
Esti o fire foarte naiva, nu mai privii motivele de fiecare data, indiferent de ce te-a lasat el, totusi te-a lasat de 2 ori si o mai poate face oricand vrea el.
De al 2lea nu mai zic nimic,cu el mi se pare o poveste deja incheiata,din moment ce sentimentele tale din ce spui tu acolo,apartin mai mult primului baiat.
Nu fi prostuta, incearca pentru o clipa sa gandesti fara sa tii cont de sentimente, sa privesti REALIST.
Primul baiat nu te iubeste, cel mai sigur te place si atat, iar al 2lea este doar atras de tine.
Nu mai fi naiva, fi puternica si chiar daca uneori adevarul ce-ti trece prin cap este dur, alege-l ca o posibilitate.
Te pup, ai grija ce faci.Sa ma anunti daca ai m-ai facut ceva.happy

| fetitzabunasinebuna explică (pentru Xipe):

Daa. multumesc frumos, sunt in continuare cu primul si totu`i bine si frumos [ momentan ], o sa te anunt daca se intampla ceva. multumesc Inca odata ♥

24 răspunsuri:
| grab a răspuns:

Fii sincera si spune-ne daca tu crezi ca sfaturile de pe TPU sunt mai valoroase decat propria-ti putere de decizie happy

| fetitzabunasinebuna explică (pentru grab):

Poii, euu cer doar pareri, nu fac intocmai cum imi spune X sau Ywinking.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga mea, ascultă-ți inimioara!
Gândește-te bine. Dacă actualul ți-a demonstrat că te iubește, lasă trecutul și amintirile neplăcute în urmă și trăiește prezentul! Iubiți-vă și aveți încredere unul în celălalt.
Orice om greșește.Contează CE FACE pentru a-și repara greșeala și dacă regretă.
Sfatul meu este să rămâi cu cel de acum, dacă te face fericită și dacă te simți împlinită alături de el!

| fetitzabunasinebuna explică (pentru anonim_4396):

Multumesc frumos, o sa`mi ascut inima. seara buna :*

| anonim_4396 a răspuns (pentru fetitzabunasinebuna):

O seară faină și țieee!

| fetitzabunasinebuna explică (pentru anonim_4396):

Multumescc!

| Ajutatorool a răspuns:

"Baiatul acela care m-a lasat pentru alta ma iubeste mult" - E o eroare de logica aici, incearca sa o gasesti. Iti dau un indiciu daca te-a lasat pentru alta de doua ori inseamna ca nu te iubes**. Ia vezi poti sa umpli golurile?

| fetitzabunasinebuna explică (pentru Ajutatorool):

El sa reintors la aia pentru ca, aia il iubea si si-a taiat venele pentruu el chatterbox. si de aia, mai mult de fricawinking Multumesc oriicum.

| grab a răspuns (pentru fetitzabunasinebuna):

Cum si-a taiat venele pe lung sau pe lat?

Tu esti o proasta(sa nu te superi, ca am dreptate) daca il crezi ca de aia s-a intors la ea, si amandoi sunteti niste prosti daca va lasati dragostea la intamplare doar din cauza unei geloase bolnave psihic.

Sfatul meu: internati-o pe fetita aia la sinucigasi sectia agitati si cat sta aia pe acolo o luna plus cativa ani ambulatoriu sub medicatie neuroleptica, voi traiti-va iubirea.

Cu prima ocazie cand va mai santajeaza, EU vin si ti-o bat cu prima ocazie cand ajung in BZ, de fata cu iubitul vostru comun.

Nu mai fii asa naiva sa astepti pomana de la un sportiv si indurare de la gaigca lui satanista! Esti femeie sau catelus, ce esti?

Apropo, cand im itrimiti ochelarii aia sa ii arunc la gunoi? tongue

| fetitzabunasinebuna explică (pentru grab):

laughing)))))) mersi de sfat. ce ai cu ochelariii meiiii? Sunt frumosii in realitatee. am si cu lentila transparentaa. vrei o poza si asa?laughing)))))))))))))))

| grab a răspuns (pentru fetitzabunasinebuna):

Ok, acum sunt multumit ca ai inteles in sfarsit! happy

deci cum ramane cu psihopata? te mai lasi mult santajata?
vrei sa punem pariu ca in maxim 5 zile repeti iar intrebarea aici? happy

| fetitzabunasinebuna explică (pentru grab):

Aia a incetat sa ne mai santejezee, pentru ca a observat ca baiatul acela s-a intors la mine, pentru ca ma iubeste.winking, si daa, e posibil sa ma despart de acel baiat, dar nu din cauza ei [ sper ]!

| grab a răspuns (pentru fetitzabunasinebuna):

Atunci nu ne-am racit gura de poaman pe aici. Ma bucur ca te-am putut ajuta! happy

Imi promiti ca de acum incolo incerci sa gandesti singura si nu ne mai repeti aceeasi intrebare? happy

| fetitzabunasinebuna explică (pentru grab):

Poii, nu am repetat aceiasi intrebare, sunt mai multe probleme, pana acum nu-l aveam pe niciunul din acei baietii, si acum ii am pe amandoi si nu stiu care merita mai mult. si doar am cerut pareri, nu neaparat rezolvare exacta problemei, ca tot ca mine fac, dar vreau sa vad cate rezolvari mai pot fii, si ce au facut altii oameni, daca au fost in situatia mea. de aceea exista acest site.

| Arkhasas a răspuns:

Eu.
Eu merit mai mult. tongue

| SweetKidoo a răspuns (pentru Arkhasas):

laughing)

| fetitzabunasinebuna explică (pentru Arkhasas):

laughing))))))))). bine ca esti sincer. apreciez laughing))

| cllaudDia a răspuns:

Primul in niciun caz nu cred ca te iubeste pentru ca daca te iubea nu te lasa de doua ori. Poti sa te gandesti ca poate s-a intors la tine din alte motive, nu pentru ca te-ar iubi. Iar cu al2lea ai putea incerca sa fi cu el pentru ca practic nu ati avut nicio relatie daca nu v-ati intalnit, asa ca nu cred ca l-a afectat prea mult ca "l-ai lasat pentru primul".
Bafta!

| JusstTymo a răspuns:

Eu zic sa incerci sa te vezi si cu al doilea si dupa aia decizi

| emma0 a răspuns:

Ca sa fiu sincera..niciunul nu e potrivit pentru tine. iti explic si de ce. problema nu este doar la ei ci in mare este la tine pentru ca nu stii tu ce vrei de fapt...cel mai bine ar fi sa nu alegi pe niciunul dintre ei deoarece daca chiar tiai dori sa il ai pe unul ai stii si nu ai sta sa dai cu banul..ca sa nu mai zic ca primul nu are cum sa te iubeasca, cine iubeste NU insala, iar al doilea daca nu v-ati vazut niciodata ci doar ati vorbit pe mess/fb este poate un simplu prieten online...in niciunul dintre cazuri nu este vorba de sentimente parerea (nici din partea, nici din a lor) sper sa nu te supere punctul meu de vedere happy

| fetitzabunasinebuna explică (pentru emma0):

Nu ma supara, din contra iti multumesc mult, cu al doilea nu m`am vazut niciodata, dar el cam tin la el. oricum aveam o relatie doar cand incepeam eu liceull. adica la toamna. si primul, va spun eu, ma iubeste, s-a intors la aia pentru ca isi taia venele. a fost la spital.